16.01.2012. / 23:09

EP u vaterpolu: Mađari deklasirali svjetske prvake

U posljednjoj utakmici 'hrvatske', B-skupine Srbija je pobijedila Španjolsku 8-5

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaMađarska je vaterpolska reprezentacija u posljednjoj utakmici prvog kola A-skupine Europskog prvenstva u Eindhovenu nadigrala Italiju 12-8 (2-3, 5-0, 4-3, 1-2).

"Torpedirali" su igrači Denesa Kemenyja aktualne svjetske prvake i europske doprvake u drugoj četvrtini, koju su dobili 5-0.

Od talijanskog 3-2 vodstva nakon prve četvrtine Mađari su 6-0 serijom došli do 8-3 u petoj minuti treće dionice igre. Vodili su tijekom nje i s rekordnih šest razlike (10-4). Nakon toga Talijani se nisu uspjeli vratiti u igru.

Četvorica su vaterpolista zabili po dva gola za pobjedničku momčad: Gergely Kiss, Istvan Marton Szivos, Adam Steinmetz i Balazs Harai. "Primorjaši" Denes i Daniel Varga zabili su po jedan pogodak.

U sastavu Alessandra Campagne sa dva su pogotka najučinkovitiji bili Pietro Figlioli i Matteo Aicardi. Obojica su potrošili po šest lopti.

Naturalizirani hrvatski golman u talijanskoj momčadi, Goran Volarević, obranio je jedan udarac za Talijane, dok je Giacomo Pastorino zaustavio pet udaraca. Daleko ih je nadmašio Zoltan Szecsi obranivši 11 od 19 udaraca u okvir svog gola.

U posljednjoj utakmici 'hrvatske', B-skupine Srbija je pobijedila Španjolsku 8-5. Tri je gola za aktualne svjetske doprvake zabio "mladostaš" Vanja Udovičić, dok su se po dva puta u listu strijelaca upisali Duško Pijetlović i Nikola Rađen. Sjajni vratar Slobodan Soro obranio je čak 14 od 19 udaraca u svoj gol.