18.01.2012. / 12:44

''Medvjedi'' pobjedom nad Olimpijom zadržali drugo mjesto

Budući da je RB Salzburg kao domaćin pobijedio Graz sa 6-3, Medveščak je zadržao jedan bod prednosti pred Salzburgom na drugom mjestu na ljestvici

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u zagrebačkoj Areni ljubljansku Olimpiju s 5-2 (0-0, 3-1, 2-1) u ogledu pretposljednjeg, 43. kola EBEL lige.

Bila je to peta uzastopna utakmica ''medvjeda'' u Areni i treća pobjeda, nakon slavlja protiv Jesenica i KAC-a, dok su od Albe Volan i Villacha igrači zagrebačke momčadi gubili u produžetku.

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaProtiv Olimpije su ''medvjedi'' zabili prva dva gola u 22. minuti, u rasponu od samo 23 sekunde, a strijelci su bili Frank Banham i Ryan Kinasevich. Matej Hočevar je u 26. minuti smanjio na 2-1, da bi najbolji strijelac hrvatskog kluba Kinasevich svojim drugim pogotkom u 39. minuti, ovoga puta s igračem više, osigurao dva gola prednosti uoči zadnjeg perioda. Matt Siddall je odmah na početku treće trećine povećao prednost na 4-1, Erik Pance je u 49. minuti zabio drugi gol za ''zmajčeke'', a konačni rezultat postavio je Andy Sertich u 54. minuti.

Medveščak je tako u četvrtom međusobnom ogledu s Olimpijom ove sezone upisao treći uzastopnu pobjedu.

Budući da je RB Salzburg kao domaćin pobijedio Graz sa 6-3, Medveščak je zadržao jedan bod prednosti pred Salzburgom na drugom mjestu na ljestvici. Upravo će Salzburg biti gost Arene u petak, kada ćemo saznati hoće li Medveščak na kraju biti drugi ili treći na ljestvici uoči doigravanja.

EBEL liga, 43. kolo:
Medveščak - Olimpija 5-2 (0-0, 3-1, 2-1)
RB Salzburg - Graz 6-3
Vienna Capitals - Alba Volan 3-2
Jesenice - Linz 1-5
KAC - Villach 2-3 (penali)
Redoslijed: 1. Linz 60 (39), 2. Medveščak 52 (39), 3. RB Salzburg 51 (39), 4. KAC 46 (39), 5. Olimpija 45 (39), 6. Alba Volan 44 (40), 7. Villach 40 (39), 8. Vienna Capitals 39 (39), 9. Graz 37 (39), 10. Znojmo 34 (39), 11. Jesenice 25 (39)

Niko Kovač novi trener Red Bull Salzburga?

Sasvim neočekivano redove aktualnih austrijskih prvaka, nogometaša Red Bull Salzburga, napustio je nizozemski trener Ricardo Moniz. Premda je imao… Više