30.01.2012. / 15:20

Le Championnat: Marseille bolji od Rennesa

Nogometaši MarseilleaNogometaši MarseilleaNedjelja je bila dan gostiju u elitnom razredu francuskog nogometa. U tri odigrane utakmice 21. kola dvije su pobjede ostvarili gosti, uz jedan remi.

Marseille je slavio protiv Rennesa 2-1, identičnim je rezultatom Ajaccio pobijedio Valenciennes, dok su Evian i Bordeaux remizirali 0-0.

Ajaccio je do tek druge gostujuće pobjede sezone stigao golom "džokera" s klupe Christiana Kinkele u trećoj minuti sudačke nadoknade i tako pobjegao iz zone ispadanja.
Valja reći da je Ajaccio pobjednički gol zabio s igračem manje budući je u 73. minuti isključen Lasne.

Marseilleu je pobjedu protiv Rennesa donio Benoit Cheyrou u 77. minuti dalekometnim udarcem u donji desni kut nemoćnog Abdoulayea Dialla. Valja reći da je to bio 16. ligaški gol Cheyroua za Marseille od 2007. godine, kao i 11. koji je zabio izvan kaznenog prostora.

U posljednjoj utakmici Evian je imao veliku priliku pobijediti protiv Bordeauxa nakon što je vratar "žirondinaca" Cedric Carasso faulirao Yannicka Sagba u šesnaestercu u 67. minuti. Ali potom se iskupio za pogrešku obranivši udarac s bijele točke.