01.02.2012. / 11:26

EP u futsalu: Hrvatska startala pobjedom

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHrvatska futsal reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo kojem je domaćin. Nošeni podrškom 8000 navijača u splitskoj Spaladium Areni izabranici Mate Stankovića savladali su Rumunjsku 2-1.

Hrvatska je startala nervozno u susret, a kako je utakmica odmicala igrala je sve bolje.

Do prvog gola čekalo se do 23. minute kada je Dario Marinović iskoristio dodavanje Josipa Sutona i posla loptu u mrežu. Izjednačenje je stiglo sedam minuta kasnije, a strijelac za Rumunje je nakon brzo izvedenog kornera bio je Csoma Alpar.

Pobjednički gol koji je donio oduševljenje Spaladium Arene zabio je Jakov Grcić pet minuta prije kraja susreta nakon prethodne asistencije Tihomira Novaka.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu 4. veljače kada će joj protivnik biti Češka.

EP u futsalu, 1. kolo:

skupina A

Hrvatska - Rumunjska 2-1 (Marinović 23, Grcić 35 / Alpar 30)

Redoslijed: 1. Hrvatska 3, 2. Češka 0, 3. Rumunjska 0

skupina B

Španjolska -Slovenija 4-2 (Miguelin 15, Aicardo 26, Torras 29, 30 / Fetič 17, Mordej 38)

Redoslijed: 1. Španjolska 3, 2. Ukrajina 0, 3. Slovenija 0

Torres: Priče o namještanju su nedostatak poštovanja prema nama i Hrvatima