06.02.2012. / 10:32

Medveščak na dva boda od Linza

Olimpija je u Ljubljani svladala vodeći Linz sa 6-3, iako su gosti vodili s 3-1

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaHokejaši Medveščaka svladali su na legendarnom klizalištu na zagrebačkoj Šalati KAC iz Klagenfurta s 3-0 (1-0, 1-0, 1-0) u 7. kolu drugog dijela EBEl lige, u borbi za poredak od 1. do 6. mjesta.

Bio je to šesti ogled ovih klubova ove sezone i peta uzastopna pobjeda Medveščaka, nakon što je KAC dobio prvi susret u Zagrebu s 5-0. Pokazalo se još jednom da momčad iz Klagenfurta odgovara '''medvjedima'', koji su na Šalati opet obradovali gledatelje koji su ispunili tribine usprkos polarnoj hladnoći, baš kao i u petak protiv Olimpije, kada je Medveščak slavio s 3-1.

Tomislav Zanoški postigao je svoj 15. pogodak ove sezone u 8. minuti. Na 2-0 povisio je Andy Sertich u 38. minuti, a konačni rezultat postavio je s igračem više Ryan Kinasewich 35 sekundi prije kraja utakmice.

Olimpija je u Ljubljani svladala vodeći Linz sa 6-3, iako su gosti vodili s 3-1. Najveći junak pobjede ''znajčeka'' bio je Scott Hotmam s tri pogotka. Alba Volan je boljim izvođenjem kaznenih udaraca kod kuće pobijedila Red Bull Salzburg sa 4-3.

Linz je na vrhu sa 14 bodova, ali se Medveščak na drugom mjestu približio na samo dva boda zaostatka. Medveščak će u sljedećoj rundi u petak gostovati baš kod Linza.

EBEL liga, 7. kolo, za poredak od 1. do 6. mjesta:

Medveščak - KAC 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)

Alba Volan - Red Bull Salzburg 4-3 (penali)

Olimpija - Linz 6-3

Redoslijed: 1. Linz 14, 2. Medveščak 12, 3. Alba Volan 8, 4. Olimpija 8, 5. Red Bull Salzburg 7, 6. KAC 5

za poredak od 7. do 11. mjesta:

Jesenice - Graz 4-3

Znojmo - Vienna Capitals 2-4

Redoslijed: 7. Znojmo 9 (6), 8. Villach 9 (5), 9. Graz 8 (6), 10. Vienna Capitals 7 (5), 11. Jesenice 4 (6)

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više