10.02.2012. / 11:34

NHL: Pobjede Rangersa i Canucksa

Igrači New York RangersaIgrači New York RangersaHokejaši New York Rangersa nastavljaju sa sjajnim igrama ove sezone. Novu, 34. po redu pobjedu u sezoni (u 52 utakmice) ostvarili su na domaćem ledu protiv Tampe Bay 4-3 nakon produžetka.

Rangersi su osvojili barem bod u šest od posljednjih sedam utakmica, a nova dva donio im je Brad Richards u trećoj minuti dodanog vremena. Gol i asistenciju za pobjedničku momčad zabio je Derek Stepan, dok su se u strijelce upisali i kapetan Ryan Callahan i Brian Boyle. Kod Tampe Bay novi je gol, 36 ove sezone, zabio najbolji strijelac lige Steven Stamkos.

Philadelphia Flyersi prekinuli su niz od tri vezana poraza pobjedivši kod kuće Toronto Maple Leafse 4-3. Ključni za pobjedu Flyersa bili golovi Claudea Girouxa i Braydena Schenna u razmaku od samo 74 sekunde u drugoj trećini.

Winnipeg Jetsi preokrenuli su dva gola minusa u posljednje dvije minute i 15 sekundi regularnog dijela susreta i na kraju slavili 3-2 na penale na gostovanju kod Washington Capitalsa. Zanimljivo, svi su golovi u regularnom dijelu susreta postignuti deset i pol minuta prije kraja.

Pobjednička serija New Jersey Devilsa zaustavljena je na brojci pet. Porazio je Devilse St. Louis Blues 4-3 nakon penala i tako došao do 11. pobjede u 13. međusobnom susretu protiv momčadi iz Istočne konferencije. Golove u regularnom dijelu za St. Louis zabili su Chris Stewart, David Perron i Patrik Berglund, dok je jedini strijelac iz raspucavanja penala bio T.J. Oshie.

Montreal Canadiensi slavili su 4-2 na gostovanju kod New York Islandersa, a junak susreta bio je Max Macioretty koji je zabio hat-trick.

Vancouver Canucksi pobijedili su na gostovanju kod Minnesote s lakih 5-2, među ostalima u strijelce su se upisala oba brata Sedin, Henrik i Daniel. Za Henrika, kapetana Canucksa, to je bila 553. uzastopna utakmica u kojoj je nastupio, što je najdulji aktivni niz od svih igrača u NHL ligi.

Inače, vodstvo Minnesoti u susretu donio je Dany Heatley nakon samo 13 sekundi igre, što je najbrže zabijeni gol u klupskoj povijesti.

7. Los Angeles 55 62
8. Minnesota 54 58

NHL: Kingsi na pobjedu od Stanley Cupa

Hokejaši Los Angeles Kingsa u trećoj su utakmici finalne serije NHL doigravanja, prvoj na svom ledu, u Staples Centeru, pobijedili New Jersey Devilse… Više