12.02.2012. / 09:21

Autor: Hina

Futsal: Španjolska europski prvak

Foto: Marko Prpić/PIXSELLFoto: Marko Prpić/PIXSELLU finalu EP u dvoranskom nogometu večeras je u zagrebačkoj Areni Španjolska nakon produžetaka pobijedila Rusiju sa 3-1, a junak susreta bio je Lozano, koji je zabio dva pogotka za Španjolsku.

Rusija je povela u 34. minuti, a strijelac je bio Pula. Pobjednički rezultat Rusi su imali sve do 34 sekunde prije kraja, kada je Lozano poravnao na 1-1, pa je utakmica otišla u produžetke 2x5 minuta. Lozano potom u 48. zabija za vodstvo Španjolske 2-1, a pobjedu je potvrdio vratar Luis Amado golom u zadnjoj sekundi produžetaka, kada su Rusi igrali sa igračem vratarom, odnosno bez golmana.

Nogometašima Španjolske to je šesti naslov europskih prvaka, a četvrti uzastopce.

Španjolska i Rusija su četiri puta igrali u finalu europskih prvenstava u futsalu, Španjolska je slavila 1996., 2005. i 2012,, a Rusija 1999.

Hrvatska reprezentacija osvojila je četvrto mjesto, nakon što je večeras u zagrebačkoj Areni pred 10.000 gledatelja u susretu za broncu poražena od Italije sa 1-3. Strijelac za Hrvatsku bio je Grcić (31), a pogotke za Italiju zabili su Assis (1), Honorio (26) i vratar Mammarella (39).