13.02.2012. / 12:55

Primera: Hat-trick Ronalda

Ronaldo je ove sezone zabio 34 gola u 33 utakmice u svim natjecanjima, od čega nevjerojatnih 27 golova u Primeri u 22 nastupa

Cristiano RonaldoCristiano RonaldoNogometaši Real Madrida iskoristili su Barcelonin kiks (3-2 poraz od Osasune) i nakon 4-2 pobjede nad Levanteom na Santiago Bernabeuu u 23. kolu Primere najvećem rivalu bježe velikih 10 bodova.

Loše je "kraljevski klub" započeo dvoboj s Levanteom, sastavom koji mu je uz Barcelonu jedini nanio poraz ove sezone (1-0 u rujnu prošle godine, op.a.). Naime, već u petoj minuti Gustavo Cabral je najbolje reagirao nakon slobodnog udarca i glavom pospremio loptu u mrežu Ikera Casillasa. Ubacivanje s desne strane Sergio Ramos nije uspio izbiti, već samo prebaciti na drugu vratnicu, a ondje je Cabral bio spreman i zabio svoj prvijenac za Levante u Primeri.

Nakon primljenog gola Real je polako preuzimao incijativu, a do izjednačenja je došao u idealnom trenutku, pred poluvrijeme. Ujedno je to bio i trenutak koji je prelomio utakmicu. Drugi žuti karton u razmaku od samo sedam minuta zaslužio je Vicente Iborra zbog igranja rukom u svom šesnaestercu. Real je dobio penal koji je sigurno realizirao Cristiano Ronaldo, a Levante je ostao s desetoricom igrača.

U nastavku je Real ponovo na krilima Ronalda riješio susret. Već u 50. minuti Portugalac je zabio glavom na asistenciju Gonzala Higuaina, a u 57. minuti bio je protagonist najljepšeg trenutka susreta. Odapeo je topovski iskosa s lijeve strane s više od 20 metara i "kiflom" prevario Gustava Munuu, kompletiravši svoj hat-trick.

Kratko je nadu gostima vratio Arouna Kone u 63. minuti, nakon što je glavom realizirao jednu polukontru, ali nada je kratko trajala budući je Karim Benzema nakon Ronaldove asistencije već tri minute kasnije vratio Realu dva gola razlike.

Ronaldo je ove sezone zabio 34 gola u 33 utakmice u svim natjecanjima, od čega nevjerojatnih 27 golova u Primeri u 22 nastupa. Drugom najboljem strijelcu lige Lionelu Messiju sada bježi četiri gola. Također, Ronaldu je ovo bio 13. hat-trick u Primeri i šesti ove sezone.

Zanimljivo, Real je nakon ove utakmice oborio rekord prema najvećem broju golova postignutih nakon 22 utakmice. "Kraljevski klub" tresao je suparničke mreže 75 puta, nadmašivši tako rekord Valencije iz sezone 1941/42 kada su "šišmiši" zabili 74 gola u ovoj fazi sezone.

Primera, 23. kolo:

Real Madrid - Levante 4-2 (Ronaldo 45-11m, 50, 57, Benzema 66 / Cabral 5, Kone 63)

Villarreal - Granada 3-1 (Ruben 16, Valero 64, Cesar 73-ag / Lopez 50)

Malaga - Mallorca 3-1 (Fernandez 11, Toulalan 55, Rondon 69 / Pereira 4)

Rayo Vallecano - Getafe 2-0 (Michu 34, Costa 64)

Valencia - Sporting Gijon 4-0 (Feghouli 33, Botia 73-ag, Jonas 90+1, 90+3)

Espanyol - Zaragoza 0-2 (Silva 55, Carlos 90)

Ruud van Nistelrooy okončao karijeru

Legendarni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy (35) objavio je kraj svoje sjajne nogometne karijere započete davne 1993. godine. Malaga je u… Više