14.02.2012. / 10:29

Serie A: Napoli napokon do tri boda

U drugom susretu Siena je na svom travnjaku s minimalnih 1-0 slavila protiv Rome

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši Napolija su nakon pet uzastopnih utakmica bez pobjede u talijanskoj Seriji A konačno pronašli žrtvu. U susretu 23. kola bolji su bili od Chieva s 2-0.

Napoli je na svom travnjaku pogocima urugvajskog dvojca Miguel Britos i Edinson Cavani stigao do svoje osme pobjede u sezoni, dok je Chievu nanio jubilarni 10. poraz.

Ezequiel Lavezzi bio je asistent obrambenom igraču Britosu za pogodak u 15. minuti prvog dijela. Bio je to ujedno i prvijenac za Urugvajca koji je na početku ove sezone stigao iz Bologne.

Sedam minuta prije kraja poluvremena Cavani je iznudio jedanaesterac koji je nakon toga i sam realizirao. Bio je to njegov 13. prvenstveni pogodak za Napoli u Seriji A ove sezone.

U drugom su poluvremenu mreže mirovale, pa je susret završio rezultatom koji je stajao od 38. minute prvog dijela. Napoli je usprkos pobjedi ostao na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice, baš kao i Chievo koje je porazom ostalo 13. sastav Serije A.

U drugom susretu Siena je na svom travnjaku s minimalnih 1-0 slavila protiv Rome. Gosti su upisali poraz unatoč velikoj terenskoj nadmoći, a strijelac jedinog pogotka za Sienu bio je Emanuele Calaio, iz jedanaesterca, u 51. minuti susreta.