17.02.2012. / 13:45

NHL: Chicago prekinuo niz od devet poraza

U svojoj 300. utakmici u NHL ligi Steven Stamkos je postigao dva pogotka i dvaput asistirao, a njegov je Tampa Bay pobijedio San Jose sa 6-5 nakon produžetka

Igrači Chicago BlackhawksaIgrači Chicago BlackhawksaNevjerojatnim ulaskom u utakmicu Chicago Blackhawksi su stvorili prednost koju su do kraja uspješno održali i na kraju svladali New York Rangerse s 4-2 u njihovom Madison Square Gardenu.

Blackhawksi su na taj način protiv vodeće momčadi Istočne konferencije prekinuli niz od ček devet poraza, a Rangersi su propustili priliku da pobjedom barem privremeno postanu najbolji sastav cijele NHL lige.

Jonathan Toews je zabio iz kaznenog udarca nakon samo minute igre, samo 62 sekunde kasnije Nick Leddy je povećao na 2-0, a poslije četiri minute igre i pogotka Patricka Sharpa već je bilo 3-0. U desetoj minuti Marian Hossa je dodatno povećao prednost koju su gosti mirno očuvali do kraja. Rangersi su uspjeli tek ublažiti poraz golovima Marca Staala i Carla Hagelina.

Wayne Simmonds je tijekom zagrijavanja dobio udarac u lice, što mu je donijelo čak 25 šavova iznad i ispod usnice. No, to ga nije nimalo omelo. Kad su ga "zašili", uključio se u igru i s zabio dva pogotka u pobjedi svoje Philadelphije protiv Buffala (7-2). Max Talbot je, također, bio dvostruki strijelac, dok je Claude Giroux ubilježio čak pet asistencija za Flyerse.

U svojoj 300. utakmici u NHL ligi Steven Stamkos je postigao dva pogotka i dvaput asistirao, a njegov je Tampa Bay pobijedio San Jose sa 6-5 nakon produžetka. Stamkos je s 39 golova ove sezone vodeći strijelac lige, a ukupno je u 300 utakmica karijere skupio sjajnih 298 poena.

11. Colorado 58, 60
12. Minnesota 57, 59
13. Anaheim 57, 57
14. Edmonton 56, 50
15. Columbus 57, 40

*vodeći po divizijama

NHL: Kingsi na pobjedu od Stanley Cupa

Hokejaši Los Angeles Kingsa u trećoj su utakmici finalne serije NHL doigravanja, prvoj na svom ledu, u Staples Centeru, pobijedili New Jersey Devilse… Više