17.02.2012. / 13:57

NBA: Bullsi bolji od Celticsa

Los Angeles Clippersi su u trećoj četvrtini gubili s 18 koševa razlike (50-32), ali su na kraju ubilježili prvu pobjedu u Portlandu od prosinca 2008

Carlos Boozer Carlos Boozer Namučili su se košarkaši Chicaga u svome United Centeru protiv Bostona, ispustili veliku prednost, ali na koncu ipak došli do 25. pobjede sezone u NBA ligi (89-80).

Sedma je to pobjeda Bullsa u posljednjih osam utakmica, a jedini su poraz u tom razdoblju doživjeli upravo u Bostonu. Činilo se da bi Celticsi i u četvrtak u Chicagu mogli "skinuti" vodeću momčad lige, posebno nakon što su nadoknadili zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine i poveli sa 61-60 u posljednjoj dionici. No, kod rezultata 69-69 krenula je serija 12-0 kojom su domaći definitivno prelomili utakmicu, četvrtu zaredom u kojoj su igrali bez svoje prve zvijezde Derricka Rosea koji i dalje ima problema s leđima.

Carlos Boozer i Luol Deng su s po 23 koša predvodili Bullse. Boozer je uz to uhvatio i 15 lopti pod obručima, dok je Deng ubilježio deset asistencija. Kevin Garnett (18 poena, deset skokova) i Rajon Rondo (17 poena, sedam skokova, osam asistencija) bili su najbolji kod gostiju koji su poraženi četvrti put u zadnjih pet utakmica.

Los Angeles Clippersi su u trećoj četvrtini gubili s 18 koševa razlike (50-32), ali su na kraju ubilježili prvu pobjedu u Portlandu od prosinca 2008. Svladali su domaće Trail Blazerse, koji su drugi uzastopni dvoboj igrali bez ozlijeđenog LaMarcusa Aldridgea, sa 74-71. Za obje je to momčadi najmanji broj ubačenih koševa ove sezone.

Blake Griffin je za pobjednike ubacio 21 koš i skupio 14 skokova, a Chris Paul, koji je tri četvrtine bio bez poena, završio je utakmicu s 13 koševa. Nicolas Batum i Jamal Crawford su ubacili po 19 za Blazerse.

Danny Granger je unatoč uganutom lijevom gležnju postigao 32 koša i pomogao Indiani da prekine seriju od pet poraza. Pacersi su kod kuće nadigrali New Jersey s 93-88. Netsima je to bio osmi uzastopni poraz čime su ponovili niz iz studenog i prosinca 2010.

NBA liga, četvrtak:

Chicago - Boston 89-80 (Boozer 23k, 15s, Deng 23k, 10a / Garnett 18k, 10s, Rondo 17k, 8a)
Portland - Los Angeles Clippers 71-74 (Crawford 19k, Batum 19k / Griffin 21k, 14s, Williams 17k)
Indiana - New Jersey 93-88 (Granger 32k, West 16k / Williams 29k, Humphries 24k, 10s)