17.02.2012. / 14:00

Europa liga: Manchester city bolji od Porta

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši Manchester Cityja slavili su na gostovanju kod Porta s 2-1 u jednom od najatraktivnijih prvih susreta 1/16 finala Europa lige.

Poveo je Porto u 27. minuti. Sjajno je s lijeve strane Hulk ubacio loptu u sredinu kraj nemoćnog Gäela Clichyja, a Varela je s ruba peterca savladao Joea Harta.

Izjednačio je u 55. minuti autogolom Alvaro Pereira. Stoper Porta pokušao je ukrotiti dugu visoku loptu u kaznenom prostoru upućenu prema Mariju Balotelliju, ali ju je ramenom skrenuo u vlastitu mrežu i ostavio svog vratara Heltona na krivoj nozi. Konačnih 2-1 za goste djelo je Sergija Agüera iz 84. minute. Savršeno je argentinskog napadača s lijeve strane poslužio povratnik u sastav Yaya Toure, pa Agüeru nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu.

Inače, Porto je tijekom susreta bio opasnija momčad, pa stoga portugalski prvak itekako može žaliti za porazom, svojim prvim europskim na Dragau nakon šest utakmica. Inače, u ovoj utakmici povratnici u redove "građana" bili su spomenuti Toure, nakon nastupa na Afričkom kupu nacija, i Balotelli, nakon suspenzije zbog gaženja Parkera u susretu protiv Tottenhama.

Valencia je slavila na gostovanju kod Stoke Cityja na Britanniji 1-0 sjajnim golom Mehmeta Topala. Zabio je defenivni turski veznjak u 36. minuti sjajnim dalekometnim udarcem u rašlje nemoćnog Asmira Begovića s više od 20 metara.

Hannover je na domaćem travnjaku preokrenuo rezultat protiv Club Bruggea i slavio s 2-1 golom iz jedanaesterca koji je "Panenkom" pospremio Jan Schlaudraff.

Gostujućim pobjedama osladili su se nizozemski klubovi PSV i Twente. Vodeća momčad nizozemskog prvenstva slavila je 2-1 protiv Trabzonspora, dok je Twente s minimalnih 1-0 pobijedio Steauu u Bukureštu.

Oslabljeni Udinese (bez Di Natalea i Isle) je u Udinama odigrao blijedih 0-0 protiv PAOK-a, dok je Wisla u Krakowu spasila bod protiv Standarda iz Liegea budući je u 88. minuti konačnih 1-1 s igračem manje postavio Cvetan Genkov.

Europa liga, 1/16 finala, prve utakmice:

Porto - Manchester City 1-2 (Varela 28 / Pereira 55-ag, Agüero 84)

Hannover - Club Brugge 2-1 (Sobiech 73, Schlaudraff 81-11m / Lestienne 51)

Steaua - Twente 0-1 (John 53)

Stoke City - Valencia 0-1 (Topal 36)

Trabzonspor - PSV 1-2 (Adin 33 / Matavž 6, Toivonen 11)

Udinese - PAOK 0-0

Wisla Krakow - Standard Liege 1-1 (Genkov 88 / Cyriac 28-11m)

Lokomotiv Moskva - Athletic Bilbao 2-1 (Glušakov 61-11m, Caicedo 71 / Muniaan 36)

Ajax - Manchester United 0-2 (Young 60, Hernandez 85)

AZ Alkmaar - Anderlecht 1-0 (Maher 35)

Lazio - Atletico Madrid 1-3 (Klose 19 / Adrian 25, Falcao 37, 63)

Legia - Sporting 2-2 (Wawrzyniak 37, Gol 79 / Carrico 60, Santos 88)

Red Bull Salzburg - Metalist 0-4 (Taison 1, Cristaldo 37, 41, Dević 90+1)

Viktoria Plzen - Schalke 1-1 (Darida 22 / Huntelaar 75)