20.02.2012. / 15:52

Le Championnat: Lideri remizirali na Parku prinčeva

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU posljednjim je četirima utakmicama na Parku prinčeva između domaćeg PSG-a i Montpelliera palo 19 golova. Ostali su nogometaši trenutačno dviju vodećih momčadi Le Championnata vjerni navikama.

U posljednjem dvoboju 24. prvenstvenog kola PSG i Montpellier su u nedjelju navečer remizirali 2-2. Na asistenciju Jeremyja Meneza u 88. minuti bod je domaćoj momčadi i treneru Carlu Ancelottiju spasio Guillaume Hoarau postavivši konačan rezultat. Ranije je, u 83. minuti, goste u vodstvo pogotkom glavom doveo Nigerijac John Utaka. Njemu je asistirao najbolji strijelac gostiju i lige uopće Olivier Giroud.

Na vrlo sličan način zabili su igrači Renea Girarda i prvi pogodak. Pogodio je 22-godišnji veznjak Younes Belhanda u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena za svoj sedmi ovosezonski gol.

Samo pet minuta ranije debitantski je pogodak topovskim udarcem s preko 25 metara za Parižane zabio brazilski stoper Alex, ovozimsko pojačanje iz Chelseaja.

Trener Montpelliera Rene Girard na Parku je prinčeva svoju momčad vodio stoti put u Le Championnatu. Upisao je 25. remi. Ima također 47 pobjeda i 28 poraza.

U ranijem je terminu St. Etienne deklasirao Rennes 4-0, dok je Lyon izgubio i sedmu ovogodišnju prvenstvenu utakmicu na gostovanju, po čemu je najlošiji u cijeloj ligi uz Nicu i Valenciennes, koji su izgubili devet gostujućih dvoboja. Izgubili su nogometaši Remija Gardea na gostovanju kod Bordeauxa, koji je ostvario i treću pobjedu zaredom, 1-0.

Dejan Lovren niti ovaj put nije bio u kadru Lyonove momčadi.