21.02.2012. / 12:08

Primera: Ruben Castro s dva pogotka srušio Zaragozu

Ruben Castro (Wikipedia)Ruben Castro (Wikipedia)Nogometaši Betisa slavili su s 2-0 u gostima kod Zaragoze u posljednjoj utakmici 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva, te ju na taj način ostavili prikovanu za dno ljestvice.

Betis je boljom igrom sasvim zasluženo stigao do tri boda kod posljednjoplasirane Zaragoze za koju je hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović zaigrao od 73. minute.

Oba pogotka dijelo su istog čovjeka, Rubena Castra, koji je s njima stigao do brojke devet u ovoj sezoni. Načeo je Castro mrežu domaćina četiri minute prije kraja prvog poluvremena kada je lijepim i odmjerenim udarcem pogodio lijeve rašlje Zaragozina gola.

Priču je svojim drugim pogotkom Castro zaključio u 68. minuti, nakon je domaći vratar Roberto obranio udarac Canasa, Španjolac je natrčao i pogodio praktički prazna vrata za 2-0.

Ovom pobjedom Betis je skočio za dva mjesta i sada je 12. sastav Primere, dok je Zaragoza porazom, 14. ove sezone, ostala prikovana na dnu ljestvice sa čak 11 bodova manje od zone spasa.

Spomenimo i da je ovo 24. kolo bilo najefikasnije još od sezone 2009/2010 kada je u 36. kolu zabijeno 39 golova. Prilikom ovog kola postignut je jedan pogodak manje.