23.02.2012. / 15:05

Le Championnat: Hat-trick Aubameyanga

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaJunak triju odigranih zaostalih utakmica 22. kola francuskog nogometnog prvenstva bio je reprezentativac Gabona Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio hat-trick u domaćoj 4-2 pobjedi svoga St. Etiennea nad Lorientom.

Bila je to treća uzastopna prvenstvena pobjeda za St. Etienne, kao i četvrta u posljednjih pet kola.

Zanimljivo, svih šest golova na susretu postignuto je u drugom poluvremenu, a St. Etienne je na krilima Aubameyanga preokrenuo zaostatak 0-1. Prvi od triju golova gabonski reprezentativac rodom iz francuskog Lavala zabio je u 56. minuti za 1-1, a posljednji u 89. za konačnih 4-2. Ukupno je ove sezone zabio 10 golova u Le Championnatu i na trećem je mjestu ljestvice najboljih strijelaca.

U preostala dva susreta Lille je slavio na gostovanju kod Sochauxa 1-0, dok je Caen kod kuće savladao Auxerre 2-1.

Do šeste ovosezonske gostujuće pobjede aktualni je prvak došao golom Nolana Rouxa glavom nakon ubacivanja iz kornera u 76. minuti, dok je Caen kompletirao preokret protiv Auxerrea golom Livija Nababa u 77. minuti.

Le Championnat, zaostale utakmice 22. kola:

Caen - Auxerre 2-1 (Traore 71, Nabab 76 / Contout 60)

St. Etienne - Lorient 4-2 (Aubameyang 56, 68, 89, Manga 88-ag / Mvuemba 49-11m, Autret 76)

Sochaux - Lille 0-1 (Roux 76)

1. Paris Saint-Germain 24 15 6 3 40-21 +19 51
2. Montpellier 24 15 5 4 47-25 +22 50
3. Lille 23 11 9 3 41-26 +15 42
4. Marseille 23 10 9 4 34-22 +12 39
5. Lyon 24 12 3 9 37-28 +9 39
6. Saint-Étienne 23 11 6 6 29-24 +5 39
7. Rennes 24 11 6 7 33-29 +4 39