27.02.2012. / 10:54

Serie A: Napoli porazio Inter peti put zaredom

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši Napolija nanijeli su Interu peti uzastopni i sedmi poraz u posljednjih osam susreta u sklopu 25. kola Serie A. Slavili su Napuljani 1-0 na svom San Paolu.

Jedini gol na susretu zabio je Argentinac Ezequiel Lavezzi u 59. minuti nakon prethodne sjajne akcije švicarskog reprezentativca albanskog porijekla Blerima Džemailija koji je ispremiješao obranu "nerazzurra".

Opalio je Lavezzi iz prve malo iskosa s lijeve strane, a njegov je felšani udarac pronašao donji desni kut nemoćnoga Julija Cesara. Bio je to njegov šesti ovosezonski gol u Seriji A.

Od 79. minute igrao je Napoli s igračem manje nakon isključenja Salvatorea Aronice zbog grubog prekršaja nad Davideom Faraonijem, ali brojčanu nadmoć indisponirani gosti nisu uspjeli iskoristiti. Vjerojatno najbolju priliku na susretu imali su u 88. minuti, kada je Giampaolo Pazzini s nekih šest metara neometan glavom pucao pokraj gola.

Protiv Napolija je 25. siječnja u Talijanskom kupu krenuo Interov negativan niz, a čini se posve izvjesnim da bi ovo mogla biti posljednja utakmica na klupi trenera Claudija Ranierija. Inter je propustio zabiti gol u četiri uzastopne prvenstvene utakmice po prvi put nakon 25 godina, a pet poraza zaredom u svim natjecanjima doživjeli su po prvi put otkako je u njihove redove stigao kapetan Javier Zanetti 1995. godine.

U ostala dva susreta Lazio je u Rimu golom Miroslava Klosea savladao Fiorentinu 1-0, dok je Udinese slavio na gostovanju kod Bologne 3-1.

Udinese je do treće gostujuće pobjede u sezoni stigao golovima Antonija Di Natalea, Dušana Baste i Antonija Floresa.

Serie A, 25. kolo:

Bologna - Udinese 1-3 (Kone 81 / Di Natale 38-11m, Basta 56, Flores 84)

Lazio - Fiorentina 1-0 (Klose 36)

Napoli - Inter 1-0 (Lavezzi 59)

Atalanta - Roma 4-1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66 / Borini 36)

Cagliari - Lecce 1-2 (Larrivey 50 / Muriel 44, Bertolacci 61)

Catania - Novara 3-1 (Bergessio 30, Marchese 47, Gomez 55 / Rubino 84)

Chievo - Cesena 1-0 (Moscardelli 78)

Siena - Palermo 4-1 (Terzi 23-11m, Bogdani 34, Ressettini 46, Brienza 58 / Budan 12)

1. Milan 25 15 6 4 49-22 +27 51
2. Juventus 24 13 11 0 37-15 +22 50
3. Udinese 25 13 6 6 37-23 +14 45
4. Lazio 25 13 6 6 39-29 +10 45
5. Napoli 25 10 10 5 42-24 +18 40
6. Roma 25 11 5 9 38-31 +7 38
7. Inter 25 11 3 11 34-34 0 36
8. Palermo 25 10 4 11 39-39 0 34