05.03.2012. / 11:04

Serie A: Inter i dalje bez pobjede

Foto: Ilustracija (Reuters)Foto: Ilustracija (Reuters)Novo kolo u Seriji A donijelo je nastavak agonije milanskog Intera. U 26. kolu prekinuli su doduše "nerazzurri" niz od pet uzastopnih poraza (u svim natjecanjima), ali do tri boda nisu došli odigravši 2-2 protiv Catanije.

Momčad Claudija Ranierija zaostajala je pred polupraznim tribinama San Sira 0-2 na poluvremenu nakon golova Alejandra Gomeza iz 20. i Mariana Izca iz 38. minute i činilo se da im je novi poraz na pomolu. U drugom dijelu Ranieri je u igru uveo Wesleyja Sneijdera, Inter je djelomično konsolidirao redove i bolja igra urodila je dvama golovima koje su postigla dva Diega, Forlan i Milito.

Forlan je golom iz 71. minute prekinuo golgeterski post dug 12 utakmica u svim natjecanjima, a bio mu je to tek drugi gol u Seriji A ove sezone, nakon onog kojeg je zabio Palermu još u 2. kolu. Poravnanje Interu donio je Milito topovskim udarcem malo iskosa s desne strane u suprotne rašlje s nekih desetak metara, a argentinskom je napadaču to bio 13. gol u sezoni u 21. nastupu.

Inter je u prvoj minuti sudačke nadoknade imao i priliku za pobjedu preko Giampaola Pazzinija, ali je ovaj nakon prethodnog igranja rukom (koje sudac nije vidio) pogodio ravno u Catanijinog vratara Juana Pabla Carizza.

Inter je tako propustio pobijediti u sedam posljednjih ligaških ogleda (devet u svim natjecanjima, op.a.), pritom upisavši pet poraza i dva remija. Doduše prekinuli su negativan niz od pet utakmica (u svim natjecanjima) u kojima nisu postigli gol, ali malo im to znači kada za pobjedu ne znaju od 22. siječnja kada su s 2-1 slavili protiv Lazija.

U preostaloj odigranoj utakmici Bologna je na domaćem travnjaku pobijedila Novaru 1-0 golom Roberta Acquafresce iz 82. minute, iskoristivši tako brojčanu nadmoć (u 78. minuti je isključen Novarin napadač Andrea Caracciolo).

Serie A, 26. kolo:

Inter - Catania 2-2 (Forlan 71, Milito 80 / Gomez 20, Izco 38)

Bologna - Novara 1-0 (Acquafresca 82)

Roma - Lazio 1-2 (Borini 16 / Hernanes 10-11m, Mauri 62)

Fiorentina - Cesena 2-0 (Moras 61-ag, Nastasić 74)

Lecce - Genoa 2-2 (Muriel 61, Brivio 81 / Sculli 21, 85)

Siena - Cagliari 3-0 (Bogdani 41, Calaio 80, Grosso 82)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više