05.03.2012. / 12:09

NHL: Chicago slavio u Detroitu

U dvoboju dviju prvoplasiranih momčadi Istoka New York Rangersi su u gostima svladali Boston s 4-3

Igrači Chicago BlackhawksaIgrači Chicago BlackhawksaPogodak Erica Wellwooda u osmoj minuti druge trećine bio je dovoljan hokejašima Philadelphije za pobjedu 1-0 protiv Washingtona u njegovom Verizon Centeru.

Ilja Brizgalov je na vratima Flyersa skupio 34 obrane i došao do trećeg "shutouta" ove sezone, odnosno 26. u karijeri. Kapetan Capitalsa Aleks Ovečkin, dvostruki MVP NHL lige, ostao je bez pogotka već sedmi put u posljednjih deset utakmica. Njegova je momčad, pak, ostala na devetom mjestu Istočne konferencije, i dalje izvan kruga onih koji će u doigravanje.

Chicago je nanio Detroitu tek šesti domaći poraz ove sezone, ali već treći u zadnje četiri utakmice. Blackhawksi su slavili s 2-1 pogocima Patricka Sharpa i Patricka Kanea i učvrstili se na šestom mjestu Zapada. Red Wingsi su, s druge strane, pali na drugo mjesto u Centralnoj diviziji, a posljedično i na četvrto u konferenciji. Detroit već danima muku muči s ozljedama, igra bez kapetana Nicklasa Lidströma, centra Pavela Dacjuka, braniča Jonathana Ericssona, a u nedjelju je ostao i bez vratara Jimmyja Howarda.

U dvoboju dviju prvoplasiranih momčadi Istoka New York Rangersi su u gostima svladali Boston s 4-3. Pobjednički je pogodak u 13. minuti zadnje trećine postigao Derek Stepan. Peto je to uzastopno slavlje Rangersa protiv aktualnih prvaka koji sada za Njujorčanima zaostaju 12 bodova.

Anders Nilsson je obranio 24 udarca i postao prvi vratar New York Islandersa koji je došao do "shutouta" u svojoj prvoj NHL pobjedi. Mladi 21-godišnji Šveđanin je povučen 29. veljače iz razvojne momčadi Islandersa u AHL ligi, a u nedjelju se pokazao ključnim čovjekom u pobjedi svoje momčadi protiv New Jerseyja (1-0). Jedini je strijelac bio Kyle Okposo.

12. Anaheim 66, 66
13. Minnesota 66, 66
14. Edmonton 64, 56
15. Columbus 65, 47

* vodeći po divizijama

NHL: Kingsi na pobjedu od Stanley Cupa

Hokejaši Los Angeles Kingsa u trećoj su utakmici finalne serije NHL doigravanja, prvoj na svom ledu, u Staples Centeru, pobijedili New Jersey Devilse… Više