12.03.2012. / 11:07

Koch najbolji u Oslu

Martin Koch (Wikipedia)Martin Koch (Wikipedia)Austrijanac Martin Koch pobjednik je natjecanja Svjetskog kupa skijaša-skakača u norveškom Oslu. Slavio je ujednačenim skokovima od 130.5 i 130 metara, te došao do svoje četvrte pobjede ukupno u Svjetskom kupu.

Nakon prve serije Koch je bio četvrti, dok je vodio Japanac Daiki Ito skokom od 132.5 metara. U tom se trenutku činilo da bi Ito mogao doći do treće uzastopne pobjede na nordijskoj turneji nakon Lahtija i Trondheima, no u drugoj je seriji skočio 120 metara i završio je tek četvrti.

Drugi je bio Nijemac Severin Freund skokovima od 123 i 134 metra, dok je posljednje mjesto na podiju zauzeo Slovenac Robert Kranjec skokovima od 121.5 i 129 metara.

Kažimo da je Kochu ovo prva pobjeda u karijeri ostvarena na skakaonici, budući je ostale tri u Svjetskom kupu ostvarivao na letaonicama.

Također, kažimo da su rivali za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu ostvarili slabe rezultate, pa je vodeći Norvežanin Anders Bardal završio 10., a Austrijanac Gregor Schlierenzauer tek 16. Bardal je tako povećao svoju ukupnu prednost na 123 boda.

Sljedećeg vikenda najbolje skijaše-skakače čeka tradicionalna završnica Svjetskog kupa na letaonici na Planici gdje će se održati dva pojedinačna i jedno momčadsko natjecanje.