12.03.2012. / 12:22

Serie A: Bologna pobijedila Lazio u Rimu

Nakon kraja studenoga prošle godine Novara je ostvarila samo dvije pobjede. Jedna je bila protiv Intera, a druga ova nedjeljna protiv Udinesea 1-0

Nogometaši LaziaNogometaši LaziaNogometaši Lazija i Udinesea, treća i četvrta momčad ljestvice Serije A, napravili su korak unatrag u ispunjavaju svojih ovosezonskih želja, a to je plasman u Ligu prvaka iduće sezone.

Lazio je na svom travnjaku u Rimu poražen od Bologne 3-1, dok je Udinese izgubio s 1-0 utakmicu kod pretposljednje Novare.

U prvom poluvremenu je Lazio napadao, a Bologna zabijala pogotke. Dva puta je u prvih 45 minuta kapitulirao golman Lazija Marchetti, drugi put isključivo vlastitom pogreškom. Nakon takvog poluvremena igrači Lazija su počeli ispoljavati i nervozu, pa su zaradili dva crvena kartona (Matuzalem 43. i Gonzalez 58. minuta). Tako brojčano inferiorniji nisu uspjeli učiniti ništa više od danog počasnog pogotka, makar je i on bio djelo igrača Bologne (autogol Rubina).

Treba reći da Bologna ove sezone igra odlično protiv velikih: dva puta su odigrali remi s Juventusom, jednom s Milanom, a Inter su pobijedili u gostima 3-0. S ova tri boda je Bologna skočila s 15. na deveto mjesto.

Nakon kraja studenoga prošle godine Novara je ostvarila samo dvije pobjede. Jedna je bila protiv Intera, a druga ova nedjeljna protiv Udinesea 1-0. Utakmica je riješena već u 16. minuti kada je strijelac bio Jeda. Crni niz Udinesea se tako nastavio: u veljači i ožujku Udinese ima samo dvije pobjede, te po tri remija i poraza. U zadnje četiri prvenstvene utakmice Udinese je zabio jedan jedini pogodak.