12.03.2012. / 12:25

Le Championnat: Montpellier ima samo bod manje od PSG-a

Ostvarena pobjeda Montpellieru je bila 12. ovosezonska na domaćem travnjaku u 14 utakmica

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaUtakmicom Montpelliera i Caena zaključeno je 27. kolo francuskog nogometnog prvenstva. Slavio je na kraju domaći Montpellier s 3-0 i tako se vratio na minimalan zaostatak od jednog boda za liderom PSG-om.

Nakon prvog poluvremena bez golova u drugom se Montpellier raspucao. Karim Ait Fana doveo ih je u vodstvo u 51. minuti, a uslijedili su golovi Souleymanea Camare u 83. i Oliviera Girouda iz jedanaesterca (koji je izborio Mapou Yanga-Mbiwa) u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Montpellier je uputio čak 34 udarca prema suparničkom golu, od čega čak 14 u okvir, dok je Caen zapucao devet puta, od čega tek jednom u okvir gola.

Ostvarena pobjeda Montpellieru je bila 12. ovosezonska na domaćem travnjaku u 14 utakmica. Zabili su bar jedan gol u 25 od 27 utakmica, odnosno čak u 92% odigranih susreta, češće od bilo koje druge momčadi u Le Championnatu.