20.03.2012. / 11:38

NBA: Boston slavio u Atlanti, Nowitzki srušio Denver

Ključna figura Celticsa u Philips Areni bio je Ray Allen koji je pogodio dvije trice u seriji 13-0 koju je njegova momčad napravila u posljednjoj četvrtini

Ray Allen (Reuters)Ray Allen (Reuters)U svih šest utakmica koje su u ponedjeljak navečer odigrane u NBA ligi slavili su gosti. Prvak Dallas je bio uvjerljiv protiv Denvera (112-95), dok je Boston u završnici sačuvao prednost protiv Atlante (79-76).

Ključna figura Celticsa u Philips Areni bio je Ray Allen koji je pogodio dvije trice u seriji 13-0 koju je njegova momčad napravila u posljednjoj četvrtini. Otišao je Boston u tim trenucima na 73-58, ali ipak se u samoj završnici morao spašavati. Joe Johnson je ubacio tri trice i doveo Atlantu samo na poen zaostatka (77-76). Deset sekundi prije kraja Allen je, međutim, pogodio oba slobodna bacanja i definitivno zaključio priču u korist gostiju. Allen je ukupno ubacio 19 poena, a imao je dobru podršku i u Kevinu Garnettu (16 poena i osam skokova), te Rajonu Rondu (deset poena, 13 asistencija).

Dirk Nowitzki je s 33 koša i 11 skokova predvodio Dallas do važne pobjede u Pepsi Centeru. Mavericksi su na taj način dobili ovosezonsku seriju protiv Nuggetsa što bi moglo biti važno ukoliko ove dvije momčadi na kraju regularnog dijela budu izjednačene na Zapadu. Loš dan za Denver upotpunile su ozljede Andrea Millera i Danila Gallinarija, prvi je ozlijedio rame, a drugi slomio nožni prst.

Chicago je u Amway Centeru deklasirao Orlando ostavivši ga na samo 59 ubačenih koševa (85-59). Bullsi su slavili peti put u zadnjih šest utakmica, a njihov trener Tom Thibodeau je najbrže došao do 100. pobjede u povijesti NBA lige. U izostanku ozlijeđenog Derricka Rosea, Bullse su predvodili Carlos Boozer s 24 poena i 13 skokova, te John Lucas koji je s klupe ubacio 20 koševa. Magic je izgubio tri od posljednje četiri utakmice, a u zadnjih šest četvrtina koje je odigrao nije uspio doći do 20 poena.

Kevin Love je 39. put ove sezone ostvario double-double učinak. U pobjedi svoje Minnesote protiv Golden Statea (97-93) postigao je 36 koševa i uhvatio 17 lopti pod obručima, te sačuvao nade Wolvesa da mogu uhvatiti osmo mjesto na Zapadu.

NBA liga, ponedjeljak:

Charlotte - Philadelphia 80-105 (Henderson 14k / Young 20k, Holiday 20k)
New Jersey - Cleveland 100-105 (Williams 28k, 9a / Thompson 27k, 12s, Irving 26k)
Atlanta - Boston 76-79 (Johnson 25k / Allen 19k, Garnett 16k, 8s)
Orlando - Chicago 59-85 (Howard 18k, 12s / Boozer 24k, 13s, Lucas 20k)
Denver - Dallas 95-112 (Afflalo 24k / Nowitzki 33k, 11s, Wright 15k)
Golden State - Minnesota 93-97 (Lee 25k, 9s / Love 36k, 17s, Ridnour 11k, 10a)