23.03.2012. / 12:03

NBA: Hornetsi pokvarili Paulov povratak u New Orleans

Jazzeri su pak slavili šutom u posljednjoj sekundi Ala Jeffersona kod Sacramento Kingsa

Foto: Ilustracija (Reuters)Foto: Ilustracija (Reuters)New Orleans Hornetsi pokvarili su povratak Chrisa Paula u dvoranu u kojoj je prije ove sezone proveo šest godina. Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su s 97-90 kod Hornetsa...

Katastrofalna četvrta četvrtina u kojoj su gosti ubacili svega 11 poena, koštala je Chrisa Paula pobjede u svom povratku u New Orleans. Clippersi su u posljednjih 12 minuta iz igre gađali 4-23, te su promašili 19 posljednjih šuteva za tri poena. Hornetsi su serijom 11-2 početkom posljednje dionice poveli i više se nisu osvrtali.

Chris Kaman ubacio je 20 poena, a Jarrett Jack i Jason Smith po 17. Kod gostiju je najefikasniji bio Blake Griffin s 21 poenom, dok je bivši Hornet Paul ubacio 16. Clippersi su ovim porazom dodatno ugrozili svoje šanse za doigravanje, te se s jednom pobjedom više od devetog Utah Jazza nalaze na šestom mjestu.

Jazzeri su pak slavili šutom u posljednjoj sekundi Ala Jeffersona kod Sacramento Kingsa. Ostalo je 0.9 sekundi do kraja utakmice kada je krilni centar momčadi iz Utaha ubacio "otpadak" za 103-102. Moglo je sve završiti i puno lakše za Jazzere koji su u jednom dijelu drugog poluvremena imali i +14, ali su se nepostizanjem koša čak osam minuta u posljednjoj dionici doveli u situaciju da moraju čupati pobjedu.

Jefferson je utakmicu završio s 26 poena i sedam skokova, dok je Gordon Hayward pridodao 18. Kod razočaranih domaćina, čiji je preokret upropašten u posljednjoj sekundi, najbolji je bio Tyreke Evans s 25 poena, a Marcus Thornton nadodao je 22 uz 18 skokova.

Boston Celticsi zaustavili su pobjedničku seriju Milwaukee Bucksa od šest utakmica kada su u noći s četvrtka na petak slavili u gostima 100-91. Paul Pierce bio je najbolji Celtic s 25 poena, a Kevin Garnett dodao je 16 uz 10 skokova. Za Buckse je pred domaćom publikom debitirao bivši igrač Golden Statea Monta Ellis. Ubacio je 13 poena uz šut 6-18.

Spomenimo još i domaću pobjedu Portland Trail Blazersa protiv Memphis Grizzliesa 97-93. Francuski reprezentativac Nicolas Batum ubacio je 24 koša, a Jamal Crawford 17 za pobjednički sastav. "Novi" Portland je sada na omjeru 2-2 pod novim trenerom Kalebom Canalesom. Za goste je najefikasniji bio Marc Gasol s 22 koša i devet skokova.

NBA liga, četvrtak:

Washington - Indiana 83-85 (Crawford 21k, 5a / Hibbert 19k, 9s)

Milwaukee - Boston 91-100 (Ilyasova 12k, 14s / Pierce 25k, 9s, 2a)

New Orleans - Los Angeles Clippers 97-90 (Kaman 20k, 10s / Jordan 14k, 9s, Griffin 21k)

Houston - Golden State 109-83 (Parsons 20k, 11s, 4a / Jefferson 14k, 3s)

Sacramento - Utah Jazz 102-103 (Evans 25k, 5s / Jefferson 26k, 7s)

Portland - Memphis 97-93 (Batum 24k, 2s, 2a / Gasol 22k, 9s, 3a)