23.03.2012. / 12:13

Hamilton najbrži na prvim slobodnim treninzima

Iza njega plasirala su se dva Mercedesa, Nico Rosberg i Michael Schumacher

Lewis Hamilton (Reuters)Lewis Hamilton (Reuters)Britanski pilot McLarena Lewis Hamilton (27) najbrže je odvozio obadva prva slobodna treninga za drugu utrku sezone u Formuli 1, Veliku nagradu Malezije na stazi u Sepangu.

Pri prijepodnevnom izlasku na stazu Hamilton je odvozio 19 krugova, a za najbrži mu je trebala minuta i 38.021 sekundi. Pola sekunde za njim je zaostao drugi najbrži vozač, aktualni svjetski prvak i vozač Red Bull Racing Teama, Sebastian Vettel. Iza njega plasirala su se dva Mercedesa, Nico Rosberg i Michael Schumacher.

Dvojica Nijemaca iz njemačke momčadi još su bolje pozicije zauzeli na poslijepodnevnom treningu, koji je Rosberg završio s četvrtim a Schumacher s drugim vremenom. Za ponovno najbržim Hamiltonom (1:38.172), premda sporijim nego pri prvom treningu, 43-godišnji je veteran zaostao 36 stotinki sekunde.

Drugi McLarenov pilot Jenson Button, pobjednik prve utrke sezone prije tjedan dana u Melbourneu, završio je drugi trening na trećem mjestu, dok je na prvom bio tek deveti. Vettel je drugi trening završio kao deseti u poretku.

Mark Webber u Red Bullu bio je šesti i sedmi, a opet se čini da Ferrariju ne ide najbolje: Fernando Alonso upisao je 13. i šesto vrijeme, a Felipe Massa 15. i 16.

Među deset najboljih pri obadvama je izlascima na stazu ponovnio bio Lotusov Francuz Romain Grosjean, koji će u Sepangu voziti svoju tek devetu F1-utrku. U Australiji je izborio treće mjesto na kvalifikacijskom treningu.

Njegov timski kolega i povratnik u Formulu 1, Kimi Räikkönen, na prvom je treeningu bio sedmi, dok su plasman u Top 10 drugog treninga izboral obojica mladih vozača iz Toro Rossa, Australac Daniel Ricciardo i Francuz Jean-Eric Vergne.

Hamiltonu VN Kanade

Britanski vozač Lewis Hamilton u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme utrke SP-a Formule 1 održane u Montrealu. Hamilton je sedmi… Više