02.04.2012. / 12:34

Premiership: Tottenham sustigao Arsenal

Igrači Tottenhama (Reuters)Igrači Tottenhama (Reuters)Subotnje posrtanje Arsenala (poraz 2-1 kod QPR-a) na najbolji su način iskoristili njegovi najveći konkurenti za osvajanje trećeg mjesta, posljednjeg koje vodi izravno u Ligu prvaka...

Nakon što je Chelsea jučer slavio kod Aston Ville 4-2, Tottenham je na svom White Hart Lanu svladao Swansea City 3-1 i bodovno se izjednačio s Arsenalom. Sada oba kluba imaju po 58 bodova, ali Arsenal ima nešto bolju gol-razliku.

Dva je gola u 17. ovosezonsku pobjedu "spursa" ugradio Emmanuel Adebayor, jedan je dodao Rafael Van der Vaart, dok je Luka Modrić odigrao svih 90 minuta i sudjelovao je kod otvarajućeg gola na susretu.

Dogodilo se to u 19. minuti kada je Modrić dubinskom loptom proigrao Garetha Balea, ovaj je s lijeve strane ubacio u sredinu, obrana Swanseaja je nakratko odbila loptu, ali tek do Van der Vaarta koji je s nekih 14 metara sjajnim udarcem zatresao mrežu i ostavio Michela Vorma na krivoj nozi, postigavši svoj deveti ovosezonski gol.

Na 1-1 izjednačio je Gyfli Sigurdsson u 59. minuti dalekometnim udarcem sa 18 metara. Bio je to Islanđaninu šesti ovosezonski premierligaški gol otkako je stigao na posudbu iz Hoffenheima.

I kada se činilo da bi Swansea mogao barem do boda, na scenu je stupio togoanski napadač Emmanuel Adebayor. Zabio je u 73. minuti glavom nakon ubacivanja Van der Varta iz kornera, dok je u 86. pospremio loptu u mrežu na asistenciju Aarona Lennona. Bili su mu to 12. i 13. ovosezonski gol.

Niko Kranjčar nije bio u kadru "spursa" za ovaj susret.

Premiership, 31. kolo:

Newcastle - Liverpool 2-0 (Cisse 19, 59)

Tottenham - Swansea City 3-1 (Van der Vaart 19, Adebayor 73, 86 / Sigurdsson 59)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više