02.04.2012. / 09:21

Endesa liga: Real bolji od Unicaje, loš dan Hrvata

Najbolji je igrač Reala bio Mirza Begić sa 14 poena i sedam skokova, dok je hrvatski igrač Ante Tomić za sedam minuta ostao bez poena

Ante Tomić (Pixsell)Ante Tomić (Pixsell)U derbi utakmici 27. kola španjolske Endesa lige košarkaši Reala su u Madridu pobijedili Unicaju 64-51. Te su dvije momčadi igrale međusobno i u skupini Top 16 faze Eurolige, ali su i jedni i drugi ispali.

Real je ovom pobjedom zadržao korak s vodećom Barcelonom koja ima omjer 22-5. Real ima pobjedu manje i poraz više. U nedjeljnom ogledu se igralo tvrdo, pa tako niti jedna momčad nije ubacila 20 i više poena unutar jedne četvrtine. Real je konstantno vodio i na kraju relativno lako upisao pobjedu.

Najbolji je igrač Reala bio Mirza Begić sa 14 poena i sedam skokova, dok je hrvatski igrač Ante Tomić za sedam minuta ostao bez poena. Promašio je jedan šut, a uhvatio je četiri lopte. Niti na drugoj strani nisu bili raspoloženi hrvatski košarkaši. Luka Žorić je igrao 18 minuta, te je ubacio šest poena uz tri skoka. Imao je loš šut 2-9 iz igre, te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Hrvoje Perić je, pak, igrao čak 28 minuta za - nula poena. Pucao je tek tri puta, a imao je pet skokova i dvije asistencije.

Endesa liga, 27. kolo:

Real Madrid - Unicaja 64-51

Manresa - Lagun Aro (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 22-5, 2. Real Madrid 21-6, 3. Caja Laboral 19-8, 4. Lagun Aro 15-11 (-1), 5. Valencia 15-12..., 8. Unicaja 14-13...