06.04.2012. / 13:37

Kišerlovski četvrti u etapi i u ukupnom poretku

Završila je usponom prve kategorije, a odličnim je finišem do pobjede došao Španjolac Joaquim Rodriguez Oliver

Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski Još je jednu sjajnu etapu odradio hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) na Utrci po Baskiji (Vuelta al Pais Vasco). Riječanin je današnju dionicu završio na četvrtom mjestu, a na istu je poziciju skočio i u ukupnom poretku.

Četvrta etapa vozila se od Eibara do Bera-Ibardina u dužini od 151 kilometra. Završila je usponom prve kategorije, a odličnim je finišem do pobjede došao Španjolac Joaquim Rodriguez Oliver. Član Katushe je u cilj ušao s vremenom tri sata, 55 minuta i 56 sekundi. Preuzeo je ujedno i vodstvo u ukupnom redoslijedu, zamijenivši na vrhu sunarodnjaka Samuela Sancheza (Euskaltel - Euskadi) koji je u četvrtak osvojio drugo mjesto s devet sekundi zaostatka za Rodriguezom.

Treći je s 12 sekundi zaostatka bio Kolumbijac Sergio Luis Henao Montoya (Sky), a s istim je vremenom u cilj ušao i Kišerlovski.

U ukupnom redoslijedu Rodriguez ima devet sekundi prednosti pred Sanchezom. Trećeplasirani Christopher Horner (RadioShack) zaostaje 21 sekundu, a četvrtoplasirani Kišerlovski tri sekunde više.

U petak se vozi etapa od Bere do Oñatija u dužini od 184 kilometra, a utrka završava dan kasnije.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više