06.04.2012. / 13:40

LKL liga: Popović briljirao u derbiju

Marko Popović (Reuters)Marko Popović (Reuters)U derbiju litavskog košarkaškog prvenstva Žalgiris je u Kaunasu pobijedio Lietuvos Rytas s 86-81 uz sjajan učinak našeg Marka Popovića.

Hrvatski je razigravač bio prvo ime svoje momčadi, ali i cijele utakmice s valorizacijskim indeksom 30. Odigrao je 27 minuta, što je iskoristio za 17 poena, čak osam asistencija, te po jedan skok i ukradenu loptu. Za dva poena je gađao savršenih 4-4, trice je šutirao 2-4, a slobodna bacanja 3-3. Efikasniji je od Zadranina u redovima Žalgirisa bio samo Mantas Kalnietis s 22 poena, koliko je kod poraženih ubacio Tyrese Rice.

Žalgiris je na poluvremenu bio 12 poena u minusu (48-36), ali je u nastavku postupno smanjivao zaostatak, a u neizvjesnoj završnici došao i do slavlja kojim se učvrstio na prvom mjestu s 20 pobjeda i samo jednim porazom.

LKL liga, četvrtak:

Žalgiris - Lietuvos Rytas 86-81

Redoslijed: 1. Žalgiris 20-1, 2. Lietuvos Rytas 18-4, 3. Rudupis 15-6...

Sjajni Popović odveo Žalgiris do 14. naslova

Košarkaši Žalgirisa 14. su put osvojili naslov litvanskog prvaka. I u trećoj su utakmici finalne serije pobijedili Lietuvos Rytas, u nedjelju su pred… Više