12.04.2012. / 12:18

Serie A: Del Piero golom očuvao prvo mjesto Juventusa

Inter je s dva gola Milita konačno pružio malo zadovljstva svojim navijačima premda su i protiv Siene bili u rezultatskom minusu kada je već u 6. minuti goste u vodstvo doveo D'Agostino

Alessandro Del Piero (Reuters)Alessandro Del Piero (Reuters)Legendarni kapetan Juventusa Alessandro Del Piero u igru je u utakmici 32. kola protiv Lazija ušao u 73. minuti, a niti deset minuta kasnije postigao je pobjednički pogodak za svoju momčad.

Juventus se 18. pobjedom vratio na čelo ljestvice, a u derbiju 32. kola na svom su terenu nadigrali trećeplasirani Lazio s 2-1 zahvaljujući zgoditku Del Piera u 82. minuti. Inače, Juventus je poveo nakon pola sata igre kada je na dodavanje Pirla Pepe zabio za 1-0. Bila je to Pirlova 11. asistencija sezone, bolji je jedino Palermov Miccoli s 12. Na samom izmaku prvog dijela poravnao je Mauri, da bi veliku radost navijačima "stare dame" donijela 37-godišnja klupska legenda koja je nešto ranije odmijenila Mirka Vučinića. Spomenimo da su gosti iz glavnog grada kraj dočekali s čovjekom manje jer je Kozak ušavši u 74. minuti, u narednih 18 uspio prikupiti dva žuta kartona.

Inter je s dva gola Milita konačno pružio malo zadovljstva svojim navijačima premda su i protiv Siene bili u rezultatskom minusu kada je već u 6. minuti goste u vodstvo doveo D'Agostino. Ipak, svojim 19. i 20. pogotkom u Seriji A ove sezone Milito je pogurnuo Inter ka pobjedi 2-1, na šest bodova od trećeg Lazija točno šest kola prije kraja.

Nogometaši Napolija nikako da se priberu od ispadanja iz Lige prvaka. Nakon poraza od Chelseaja na Stamford Bridgeu prvo su upisali dva remija, a potom tri poraza u nizu u nacionalnom prvenstvu. U 32. kolu podno Vezuva po bodove je došla Atalanta i uzela ih 3-1 pobjedom, unatoč ranom vodstvu Napolitanaca preko Lavezzija iz 13. minute. Poraz domaćih potencirao je i Pandev izravnim crvenim kartonom u 70. minuti.

Fiorentina koja je u prošlom kolu slavila kod Milana na San Siru sada je na svom terenu odigrala bez golova s Palermom kojem je ovo bila prva utakmica nakon njih 11 u kojoj nisu primili pogodak. Igor Budan je za goste sa Sicilije igrao zadnjih 15 minuta.

Lecce je u zadnjim trenucima dvama pogocima šokirao domaću Cataniju i sačuvao izglede u borbi za opstanak. Takve izglede, pak, više nemaju Cesena i Novara. Cesena je čak u ovom kolu uspjela otrgnuti bod u gostima kod Genoe pogotkom iskusnog Rumunja Mutua u 76. minuti, dok je Novara 17. puta poražena ove sezone, kod Parme s 2-0. Zanimljivo, zgoditak Giovinca za vodstvo Parme bio je 800. gol ove sezone u Seriji A.

U preostalom dvoboja Roma je na svom Olimpicu pogocima Tottija i Marquinha u zadnjim minutama slomila otpor Udinesea s 3-1, te mu se primakla na bod zaostatka u borbi za europske pozicije.