12.04.2012. / 12:20

Premiership: Wigan šokirao United, City smanjio zaostatak na -5

Arsenal je s uvjerljivih 3-0 slavio kod Wolverhamptona, kojem je ovo bio sedmi uzastopni poraz, te deveta utakmica zaredom u kojoj je primio minimalno dva gola

Foto: Ilustracija (Reuters)Foto: Ilustracija (Reuters)Nogometaši Wigana priredili su prvorazredno iznenađenje pobjedom kod kuće protiv Manchester Uniteda 1-0 u 33. kolu Premiershipa.

Wigan je ovim vrlo važnim uspjehom u borbi za ostanak prekinuo dvije velike serije. Naime, United je prije ove utakmice imao osam uzastopnih pobjeda u prvenstvu, odnosno 11 pobjeda i jedan remi u zadnjih 12 ogleda. Isto tako, Manchester United je dobio svih 13 međusobnih ogleda u povijesti Premiershipa protiv Wigana, koji nikada nije osvojio niti jedan bod protv ''crvenih vragova'', a ovom prilikom je uzeo sva tri!

Zasluge za to pripadaju Shaunu Maloneyju, koji je u 50. minuti zabio gol udarcem desnom nogom izvan kaznenog prostora. Domaćini su zaslužili ovu pobjedu, imali su prevlast u udarcima (13-9), u udarcima u okvir (3-1) i kornerima (7-3). Wigan je pobjegao iz zone ispadanja. Sada je prvi ''iznad crte'' s dva boda više od Boltona, tri od Blackburna i devet od Wolverhamtona.

Kiks gradskog rivala iskoristio je Manchester City, koji je rutinski na svom Etihadu svladao West Bromwich Albion s 4-0. City sada za Unitedom zaostaje pet bodova i borba za naslov prvaka je opet vrlo zanimljiva, pogotovo uz saznanje da će City biti domaćin Unitedu 30. travnja.

Argentinac Sergio Agüero već u 6. minuti je zabio lijepi gol udarcem s više od 20 metara u kut, a u 54. je i drugi put bio strijelac. Oba puta asistirao mu je Samir Nasri, koji je ove sezone prikupio više asistencija (9) nego u cijelom periodu provedenom u Arsenalu (7). Agüero je, pak, stigao do brojke od 19 golova ove sezone u Premiershipu, a 15 od njih zabio je na Etihadu.

U 61. minuti, u strijelce se upisao još jedan argentinski napadač Cityja Carlos Tevez, kojem je to u osmom prvenstvenom nastupu bio prvi pogodak ove sezone u prvenstvu. Tevezu je ovo bila peta utakmica u sastavu momčadi menadžera Roberta Mancinija nakon povratka u momčad, ali prva od prve minute. Dvije minute nakon što je zabio, izašao je iz igre. Asistirao mu je Agüero, koji je sudjelovao kod sva četiri pogotka domaće momčadi, jer je bio asistent i Davidu Silvi za posljednji gol na utakmici u 64. minuti. Silvi je to bio prvi ligaški gol u zadnjih 15 utakmica.

Arsenal je s uvjerljivih 3-0 slavio kod Wolverhamptona, kojem je ovo bio sedmi uzastopni poraz, te deveta utakmica zaredom u kojoj je primio minimalno dva gola. Sebastien Bassong je već u 8. minuti dobio izravni crveni karton zbog prekršaju nad Theom Walcottom u kaznenom prostoru. Vodeći strijelac lige, Robin van Persie, zabio je s bijele točke u 9. minuti za svoj 27. prvenstveni pogodak ove sezone. Dvije minute kasnije se Walcott i sam upisao u strijelce, a konačnih 0-3 postavio je Benayoun u 69. minuti. Arsenal je učvrstio treće mjesto na ljestvici, sada s pet bodova više od Tottenhama i Newcastlea, a sedam više od Chelseaja.

QPR je kod kuće slavio protiv Swanseaja s 3-0 i ostvario važnu pobjedu u borbi za ostanak.

Premiership, 33. kolo:

Wigan - Manchester United 1-0 (Maloney 50)

Manchester City - WBA 4-0 (Agüero 6, 54, Tevez 61, Silva 64)

Wolverhampton - Arsenal 0-3 (Van Persie 9 - 11 m, Walcott 11, Benayoun 69)

QPR - Swansea 3-0 (Barton 45+1, Mackie 55, Buzsaky 67)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više