14.04.2012. / 16:44

NBA liga: LA Lakersi osigurali doigravanje bez Bryanta

Vrlo važnu pobjedu u nastojanjima da se domogne doigravanje je ostvario Phoenix. I to u direktnom duelu

LA Lakersi su u doigravanjuLA Lakersi su u doigravanjuLos Angeles Lakersi su u petak navečer osigurali nastup u doigravanju, nakon što su na svom parketu sa 103-97 pobijedili goste iz Denvera. I opet su igrali bez svog najboljeg igrača, Kobea Bryanta.

Četvrtu utakmicu zaredom je Kobe u odijelu sjedio na klupi Lakersa, ali je opet odlično njegovu rolu vođe na parketu preuzeo Andrew Bynum. Ponajbolji centar lige je srušio Denverovu obranu sa 30 poena i osam skokova, ali je dobio itekako dobru pomoć ponajprije od Matta Barnesa, čovjeka s klupe, koji je ubacio 24 poena uz deset skokova. Time su Lakersi učvrstili svoje treće mjesto na Zapadu.

Doigravanje je u petak osigurala i Indiana. Na domaćem parketu je pobijeđen Cleveland sa 102-83, a makar je Indiana izgradila ove sezone imidž obrambene momčadi, na čijim se utakmicama generalno postiže malo poena, ovo je bilo osmi put, u posljednjih devet utakmica, da je Indiana otišla preko 100 ubačenih poena. Prvo je ime ogleda, dakako, bio Danny Granger sa 18 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Vrlo važnu pobjedu u nastojanjima da se domogne doigravanje je ostvario Phoenix. I to u direktnom duelu. Pobijedila je momčad iz Arizone Houston u gostima 112-105, a kao i obično ove sezone Phoenix je do pobjede vodio sjajni dvojac Steve Nash (18 poena i 10 asistencija) i Marcin Gortat (20 poena i 15 skokova).

Jedan korak bliže doigravanju su napravili aktualni prvaci lige, košarkaši Dallasa. Komotno su u gostima pobijedili Portland 97-94. Premda je završilo sa samo +3 treba reći da su gosti cijelo vrijeme pobjedu imali duboko u džepu. Tijekom treće četvrtine su imali +24, a samo šest minuta prije kraja i šesnaest razlike. Odlično su odigrali Delonte West, koji je ubacio 21 poen, uz šest skokova i sedam asistencija, te Dirk Nowitzki, koji je ogled završio sa 24 poena i devet skokova.

Mizernu su utakmicu odigrali košarkaši Bostona kod Toronta (poraz 84-79). Nakon odličnih partija krajem ožujka i tijekom travnja (između ostalih dvije pobjede protiv Miamija, te protiv Indiane i Atlante) razočarali su kod Toronta gdje su imali ukupan šut od 37 posto ili samo 21 posto za tri poena. Primjerice, prije zadnje četvrtine je Rajon Rondo imao šut 0-8.

Na kraju su, pola minute prije kraja, gosti čak imali priliku za pobjedu jer su došli na samo -1, no Toronto je ostao miran i zasluženo pobijedio momčad koja je u zadnjih četrnaest utakmica imala omjer 11-3.

Najveću pobjedu večeri ostvario je New York. Sa čak +38 su Knicksi pobijedili Washington (103-65).

NBA liga, petak:

Toronto - Boston 84-79 (DeRozan 22p, Kleiza 17p, 8s / Pierce 18p, 8s, 4a)

Orlando - Atlanta 81-109 (Wafer 16p, 8s, 4a / Smith 16p, 8s, 4a, Pargo 17p, 3s, 3a)

Philadelphia - New Jersey 89-95 (Holiday 19p, 4s, 6a / Brooks 22p, 6s, 4a, Green 23p)

Indiana - Cleveland 102-83 (Granger 18p, 4s, 3a, Hibbert 12p, 10s / Sloan 12p, 4s, 5a)

New York - Washington 103-65 (J.R. Smith 23p, 3s, 6a, Anthony 18p, 5s / Crawford 17p)

Miami - Charlotte 105-82 (James 19p, 9s, 5a, Bosh 18p, 7s, 3a / Brown 21p, 9s)

Oklahoma City - Sacramento 115-89 (Durant 29p, 9s, 3a, Westbrook 22p, 6s, 5a / Thomas 21p)

Detroit - Milwaukee 97-113 (Knight 25p, 5s, 8a / Gooden 26p, 5s, 8a, Jennings 20p, 10a)

New Orleans - Utah 96-85 (Gordon 25p, 6a, Kaman 19p / Millsap 27p, 8s)

Houston - Phoenix 105-112 (Camby 14p, 18s, 4a / Gortat 20p, 15s, Nash 18p, 10a)

Portland - Dallas 94-97 (Batum 20p, 8s, 3a / West 21p, 6s, 7a, Nowitzki 24p, 9s, 3a)

LA Lakers - Denver 103-97 (Bynum 30p, 8s, Barnes 24p, 10s / Miller 20p, 6s, 6a)