16.04.2012. / 11:13

Bundesliga: Köln sve bliže drugoj ligi

Borussija je, pak, s ova tri boda dodatno zapuhala za vrat trećeplasiranom Schalkeu, trenutačno ih razdvaja samo jedan bod

Igrači Kölna (Reuters)Igrači Kölna (Reuters)Nogometaši Kölna sve se teže nose s borbom za prvoligaški život, pa su tako poraženi i ove nedjelje, u utakmici 31. kola njemačke Bundeslige...

Gostovao je Köln u Mönchengladbachu, te je izgubio s lakih 3-0. Za Köln je to bio peti poraz u zadnjih šest utakmica, a tek su jednom u tom razdoblju odigrali remi. Na 16. su mjestu ljestvice i imaju samo bod više od pretposljednje Herthe. Posljednji Kaiserslautern je već polako prežaljen ove sezone.

Borussija je lakoćom slavila, a prvi pogodak je postigao Arango u 19. minuti. Priča je zaključena početkom drugog dijela kada je prvo Jantschke u 53. minuti povećao na 2-0, a Marco Reus samo dvije minute kasnije postavio konačnih 3-0. Za Reusa je to bio šesnaesti pogodak u sezoni, te je šesti strijelac lige.

Borussija je, pak, s ova tri boda dodatno zapuhala za vrat trećeplasiranom Schalkeu, trenutačno ih razdvaja samo jedan bod. Na ovom ogledu je od 77. minute za goste igrao hrvatski nogometaš Mato Jajalo.

U drugom nedjeljnom ogledu su Freiburg i Hoffenheim odigrali utakmicu bez pogodaka. Za domaćine je Ivan Santini u igru ušao u 87. minuti, dok je cijeli ogled s gostujuće klupe za pričuve odgledao Srđan Lakić.