16.04.2012. / 11:23

Primera: Atletico se ubacio u borbu za Europu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometaši madridskog Atletica pobijedili su u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 34. kola španjolske Primere. S 1-0 su apsolvirali gostovanje kod Rayo Vallecana...

Strijelac jedinog pogotka bio je Kolumbijac Falcao, koji je tako potvrdio da se u premijernoj sezoni, u madridskom klubu, itekako dobro snašao. Njegov je to 22. prvenstveni pogodak, te je treći strijelac lige iza Cristiana Ronalda i Lea Messija. U 64. minuti je Falcao lijepo izbjegao zamku zaleđa, predriblao daleko istrčalog vratara domaće momčadi i sa 25 metara plasirao loptu u praznu mrežu.

Rayo Vallecano je posebno u nastavku stisnuo suparnika, ali do izjednačenja nije došao, te je upisao već peti poraz u posljednjih šest prvenstvenih nastupa.

Atletico je došao do osmog mjesta na ljestvici, u skupini je s dosta klubova koji imaju po 45 bodova, te mu šest nedostaje do četvrtoplasirane Malage.

Primera, 34. kolo:

Rayo Vallecano - Atltico Madrid 0-1 (Falcao 64)

Betis - Osasuna 1-0 (Castro 34)

Malaga - Real Sociedad 1-1 (Isco 20 / Prieto 49)

Villarreal - Racing Santander 1-1 (Perez 46 / Acosta 90+3)

Zaragoza - Granada 1-0 (Dujmović 6)

Athletic Bilbao - Mallorca 1-0 (Llorente 13)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više