18.04.2012. / 10:33

Duvnjak i Lacković odveli HSV do pobjede

Domagoj Duvnjak Domagoj Duvnjak U prvoj utakmici 29. kola njemačkoga rukometnog prvenstva HSV je u svojoj dvorani u krajnje neizvjesnom i izjednačenom dvoboju pobijedio Lemgo 31-30.

Od 52. minute, kada je na semaforu stajalo 24-24, pa do kaja utakmice Blaženko Lacković i Domagoj Duvnjak zabili su šest od sedam HSV-ovih pogodaka, svaki po tri. Lacković je sjajno pogađao za 25-24, 26-24 i 31-29, dok je Duvnjak pogađao tri puta zaredom: za 28-27, 29-28 i 30-28.

Bili su to, što je još važnije, jedini njihovi pogoci na utakmici, i to stoga što su u igru obojica prvi put ušli desetak minuta prije kraja utakmice. Trener Martin Schwalb pokušao ih je odmoriti, ali mu rezultat nije dopustio da to učini do kraja utakmice.

Za pobjednički je sastav Igor Vori zabio dva gola, dok su najbolji strijelci bili Marcin Lijewski s 10 i Hans Lindberg sa sedam pogodaka. Sebastian Preiss zabio je šest puta za goste.

Ovom su se pobjedom Hamburžani, još uvijek aktualni prvaci, probili na treće mjesto ljestvice, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, ali s utakmicom viška.

Rukometna Bundesliga, 29. kolo:

HSV - Lemgo 31-30

Redoslijed: 1. Kiel 54 (-2), 2. Flensburg 45 (-1), 3. HSV 45, 4. Füchse Berliin 44 (-1), 5. Rhein-Neckar Löwen 39 (-2)...

Füchse Berlin izborio Ligu prvaka

Rukometaši Füchse Berlina, čije boje brane hrvatski rukometaši Ivan Ninčević i Denis Špoljarić, osigurali su nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.… Više