19.04.2012. / 14:38

Vaterpolska Liga prvaka: Jug pokvario učinak hrvatskih klubova

Final Four igra se 11. i 12. idućeg mjeseca u rumunjskom gradu Oradei

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKatastrofalnim porazom u Budimpešti vaterpolisti Juga nisu se uspjeli pridružiti Mladosti i Primorju na Final Fouru Lige prvaka.

Iako su na susret protiv Vasasa donijeli četiri gola viška (12-8), Dubrovčani ih nisu znali zadržati. Slavio je Mađarski sastav s visokih 16-9 i onemogućio da jedan hrvatski klub već sad sa sigurnošću zaigra u finalu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka.

Pred 1300 gledatelja u Budimpešti Katonas je bio jedan od najzaslužnijih za potop Jugaša. Postigao je četiri pogotka, dok je Steinmetz pridodao još tri. Bivši Jugaš Miho Bošković zabio je svom bivšem klubu dva pogotka.

Kod Juga je jedino Dobud postigao tri pogotka, dok su se u strijelce sa po dva upisali Janović i Obradović.

Posljednji je Final Four izborio i trenutno najjači sastav svijeta - talijanski Pro Recco. Nakon što je u prvoj utakmici u Crnoj Gori s 13-5 bio bolji od Budve, još je neugodniji bio na svom plivalištu. Bilo je 19-6, ponajviše zahvaljujući mlakoj obrani Talijana koji su u posljednjoj četvrtini primili isto onoliko golova koliko i u prve tri četvrtine.

Final Four igra se 11. i 12. idućeg mjeseca u rumunjskom gradu Oradei.

Vaterpolska Liga prvaka, četvrtfinale, uzvrati:

Szeged - Mladost 7-10, prva utakmica: 6-8

Pro Recco - Budva 19-6, prva utakmica 13-5

Vasas - Jug 16-9, prva utakmica: 8-12

Herceg Novi - Primorje 11-11, prva utakmica: 11-12

Hrvatski vaterpolisti osvojili Svjetsku ligu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija po prvi puta je osvojila Svjetsku ligu svladavši u finalnom dvoboju u Almatyu Španjolsku boljim izvođenjem… Više