23.04.2012. / 11:07

Iglinskij pobjednik, Kišerlovski 14.

Robert Kišerlovski Robert Kišerlovski Kazahstanski biciklist Maksim Iglinskij, član momčadi Astane, neočekivani je pobjednik jednodnevne utrke Liege-Bastogne-Liege, na kojoj je hrvatski predstavnik Robert Kišerlovski osvojio vrlo dobro 14. mjesto.

Na kišom prožetom najstarijem jednodnevnom klasiku Iglinskij je na kraju 257,5 kilometara duge utrke pobijedio ispred Talijana Vincenza Nibalija (Liquigas-Cannondale) ostavivši ga iza sebe 21 sekundu. Bila je to druga velika pobjeda vozača Astane u samo tjedan dana nakon što je Enrico Gasparotto slavio na Amstel Golden Raceu u Nizozemskoj.

Upravo je Gasparotto ovdje osvojio treće mjesto sa 36 sekundi zaostatka, predvodivši peloton u kojem je bio i Kišerlovski.

- Ovo je najveća pobjeda moje karijere - komentirao je presretni Iglinskij nakon utrke.

Kišerlovski može biti itekako zadovoljan ovim plasmanom i to nedugo nakon što je na također jednodnevnoj utrci La Fleche Wallone osvojio peto mjesto.

U belgijskim Ardenima Kišerlovski je završio u istom vremenu s uglednim imenima poput Thomasa Voecklera ili Samuela Sancheza, a ispred još uglednije luksemburške braće Schleck, Francka i Andyja.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više