23.04.2012. / 11:15

Zrnić zabio devet golova, Metličić 5, Šprem 1

Petar Metličić zabio je za slovensku momčad 5 golova

Petar Metličić
Foto: Igor ŠobanPetar Metličić Foto: Igor ŠobanRukometaši Celja Pivovarne Laško pobijedili su na svom parketu branitelja naslova, njemački Gummersbach, s 34-27 (21-13) u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa pobjednika kupova...

Celjani su prvo poluvrijeme dobili s 8 golova razlike, a u nastavku su u jednom trenutku imali i 11 golova prednosti. Bivši kapetan hrvatske rerezentacije Petar Metličić zabio je za slovensku momčad 5 golova. Najbolji strijelci u Celju bili su Žvižej sa 7 i Marguč sa 6 golova.

Vedran Zrnić bio je s 9 golova (3 iz sedmeraca) najefikasniji igrač na utakmici. Goran Šprem zabio je jedan gol za Gummersbach, dok je Vjenceslav Somić upisao dvije obrane.

Gummersbach je bio pobjednik ovog natjecanja u protekle dvije sezone.

U drugom ogledu, Flensburg je kao domaćin slavio 39-30 (19-13) protiv Aragona.

Uzvratne utakmice igraju se 28. travnja.