23.04.2012. / 11:18

Le Championnat: PSG utrpao šest komada Sochauxu

Igrači PSG-a (Reuters)Igrači PSG-a (Reuters)Odigrane su sve utakmice 33. kola francuskog nogometnog prvenstva. Posljednje dvije bile su posebno efikasne pa je u njima postignuto kombinirano čak 12 golova.

Riječ je o dvobojima PSG-a i Sochauxa na Parku prinčeva (6-1) i Lyona i Lorienta (3-2) na Gerlandu.

PSG se visokom pobjedom vodećem Montpellieru približio na samo dva boda zaostatka. Mrežu Sochauxa načeo je već u petoj minuti Javier Pastore, a stvari je na početak vratio Modibo Maiga već šest minuta kasnije. No, otad je utakmica bila jednosmjerna ulica za pariški sastav koji je već na poluvremenu vodio 3-1 nakon golova Thiaga Motte i Jeremyja Meneza. U drugom dijelu dva je gola zabio Nene, a Sylvain Armand je u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio točku na i PSG-ove pobjede.

Lyon je na Gerlandu protiv Lorienta zaostajao 2-0, ali je na kraju uspio preokrenuti i doći do važne pobjede golom Bafetimbija Gomisa u 84. minuti.

Kevin Monnet-Paquet i Mathias Autret zabili su za vodstvo gostiju u 22. i 26. minuti, a zanimljivo, prethodno ovom susretu je Lorient zabio tek pet golova u prvom poluvremenu u preostale 32 ovosezonske prvenstvene utakmice. Cris je "lavove" vratio u igru u 38. minuti, a Lisandro Lopez poravnao je u 77. Gomisu je pobjednički gol bio 13. ovosezonski.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u redovima pobjedničkog sastava i asistirao je Crisu kod prvog gola.

Le Championnat, 33. kolo:

Ajaccio - Nancy 0-0

PSG - Sochaux 6-1 (Pastore 5, Motta 24, Menez 45, Nene 56, 61, Armand 90+1 / Maiga 11)

Lyon - Lorient 3-2 (Cris 38, Lopez 77, Gomis 84 / Monnet-Paquet 22, Autret 26)

1. Montpellier 33 21 6 6 60-31 +29 69
2. Paris St. Germain 33 19 10 4 63-35 +28 67
3. Lille 33 17 11 5 62-36 +26 62
4. Lyon 33 17 5 11 52-43 +9 56
5. Rennes 33 15 9 9 45-36 +9 54
6. St. Etienne 33 15 8 10 44-37 +7 53
7. Toulouse 33 15 8 10 36-30 +6 53