23.04.2012. / 11:42

Premiership: City na tri boda za Unitedom

Nogometaši Liverpoola još su jednom, po tko zna koji puta ove sezone, razočarali svoje vjerne navijače

Igrači Manchester Cityja (Reuters)Igrači Manchester Cityja (Reuters)Manchester City znalački koristi recentna posrtanja gradskog rivala Uniteda. Momčad Roberta Mancinija pobjedom kod Wolverhamptona 2-0 u potpunosti se vratila u utrku za naslov prvaka.

Nakon što je momčad Alexa Fergusona odigrala samo 4-4 kod kuće protiv Evertona u 35. kolu Premiershipa, City je pobjedom protiv Wolverhamptona smanjio zaostatak za Unitedom na samo tri boda. U idućem kolu City će 30. travnja ugostiti United. Eventualnom pobjedom bi ''građani'' preuzeli vodstvo na ljestvici, jer imaju za šest golova bolju gol-razliku od Uniteda.

Manchester City je protiv Wolverhamptona poveo u 27. minuti, kada je Clichy s lijeve strane poslao upotrebljivu loptu prema Sergiju Agüeru, koji je spretno prizemnim udarcem matirao domaćeg vratara za svoj 22. prvenstveni pogodak ove sezone. Bio mu je to već peti gol u travnju. U prva tri mjeseca ove kalendarske godine zabio je četiri gola.

Konačnih 0-2 postavio je Samir Nasri preciznim udarcem u 74. minuti. Loptu mu je dodao Carlos Tevez.

Wolverhampton se nakon tri sezone provedene u Premiershipu oprašta od najjačeg razreda, te će od iduće sezone igrati u drugoj ligi.

Nogometaši Liverpoola još su jednom, po tko zna koji puta ove sezone, razočarali svoje vjerne navijače. Izgubili su na Anfieldu od West Bromwicha 1-0. Goste je do pobjede doveo bivši menadžer ''redsa'' Roy Hodgson, kojega je nakon smjene u siječnju prošle godine naslijedio aktualni, Kenny Dalglish.

Domaći nogometaši, koji su nastupili bez kapetana Stevena Gerrarda, imali su inicijativu i daleko veći broj prilika. Najveću je zapucao Dirk Kuyt u nastavku, kada je pogodio vratnicu. Bio je to već 30. slučaj ove sezone da su ''redsi'' pogodili okvir gola (greda ili vratnica) u prvenstvu, više nego bilo koja momčad u cijeloj sezoni od 2000. godine. Dok su domaćini bezuspješno napadali, gosti su zabili. Točnije, učinio je to Peter Odemwingie koji je u 76. minuti kaznio pogrešku Johnsona i matirao Reinu.

Premiership, 35. kolo:

Manchester United - Everton 4-4 (Rooney 41, 69, Welbeck 57, Nani 61 / Jelavić 33, 83, Fellaini 67, Pienaar 85)

Wolverhampton - Manchester City 0-2 (Agüero 27, Nasri 74)

Liverpool - West Bromwich 0-1 (Odemwingie 76)

1. Manchester United 35 26 5 4 86-32 +54 83
2. Manchester City 35 25 5 5 87-27 +60 80
3. Arsenal 35 20 5 10 67-43 +24 65
4. Newcastle United 34 18 8 8 53-42 +11 62
5. Tottenham 34 17 8 9 57-39 +18 59
6. Chelsea 34 16 10 8 56-38 +18 58