27.04.2012. / 13:14

Endesa liga: Navarro za povijest, pobjede Barçe i Reala

Unicaja se udaljila od doigravanja novim porazom. Sa 80-64 ih je Joventut uvjerljivo pobijedio u Badaloni, a u sivilo gostujuće momčadi su se uklopila i dvojica hrvatskih košarkaša

Juan Carlos Navarro Juan Carlos Navarro U španjolskoj košarkaškoj Endesa ligi su odigrane utakmice 31. kola, a čelnu poziciju je potvrdila Barcelona koja sada ima omjer 26-5.

Barcelona je u derbi susretu pobijedila Caja Laboral na domaćem parketu 97-89. Apsolutni junak pobjede je bio Juan Carlos Navarro sa 31 poenom i 10 asistencija. Inače, time je sjajni španjolski reprezentativac postao treći igrač u povijesti lige koji je na jednom ogledu upisao, minimalno, 30 poena i deset dodavanja. Recimo da je za dva poena Navarro gađao 4-7, uz 5-7 za tri poena i 8-8 s linije slobodnih bacanja, te je imao ukupno valorizaciju 42 indeksna boda.

Na drugoj je strani odličan bio centar Maciej Lampe sa 31 poenom i pet skokova, dok je bosanski košarkaš Mirza Teletović ubacio 11 uz pet skokova.

Real Madrid prati Barcelonu (Madriđani imaju omjer 24-7), a ovog četvrtka se Real dosta mučio na gostovanju kod Manrese. Pobijedio je 96-93, rješivši utakmicu u zadnjoj minuti igre. Hrvatski košarkaš Ante Tomić je sredinom zadnje četvrtine tehničkom zaradio petu osobnu pogrešku, a ogled je završio sa pet poena, šest skokova i dvije asistencije (2-5 iz igre i 1-1 s linije slobodnih bacanja).

Unicaja se udaljila od doigravanja novim porazom. Sa 80-64 ih je Joventut uvjerljivo pobijedio u Badaloni, a u sivilo gostujuće momčadi su se uklopila i dvojica hrvatskih košarkaša. Luka Žorić je igrao 21 minutu, te je postigao devet poena uz čak 11 skokova. No, šut iz igre od 3-10 je mnogo toga pokvario. Hrvoje Perić je igrao deset minuta, te je ubacio samo dva poena uz jedan skok.

Alicante je u gostima, slobodnim bacanjima u samoj završnici, pobijedio Murciju 82-78, a u pobjedničkoj momčad Hrvat Mario Stojić nije upisao niti jedan poen tijekom devet minuta igre. Gađao je iz igre 0-2, uz dva skoka.

Endesa liga, 31. kolo:

Barcelona - Caja Laboral 97-89

Joventut - Unicaja 80-64

Fuenlabrada - Lagun Aro 71-63

Murcia - Alicante 78-82

Manresa - Real Madrid 93-96

Redoslijed: 1. Barcelona 26-5, 2. Real Madrid 24-7, 3. Caja Laboral 21-10, 4. Bilbao Basket 18-13, 5. Valencia 18-13...