02.05.2012. / 12:35

Premiership: Evertonu bod, Liverpool opet izgubio na Anfieldu

Menadžer Liverpoola Kenny Dalglish izveo je na teren devetoricu novih igrača u odnosu na sastav koji je u prošlom kolu slavio kod Norwicha 3-0, čuvajući svoje najveće zvijezde za finale FA Cupa protiv Chelseaja idućeg vikenda

Igrači Liverpoola (Reuters)Igrači Liverpoola (Reuters)Momčad Fulhama pobijedila je na Anfieldu još jednom očajni Liverpool s 1-0, dok su Stoke i Everton odigrali 1-1 u zaostalim utakmicama 34. kola Premiershipa.

Menadžer Liverpoola Kenny Dalglish izveo je na teren devetoricu novih igrača u odnosu na sastav koji je u prošlom kolu slavio kod Norwicha 3-0, čuvajući svoje najveće zvijezde za finale FA Cupa protiv Chelseaja idućeg vikenda. Slabo je to opravdanje za Dalglisha i njegovu momčad koja je nastavila seriju mizernih rezultata na svom kultnom stadionu. Liverpool je u zadnjih pet dvoboja na Anfieldu osvojio jedan jedini bod!

Jedini pogodak dogodio se već u petoj minuti dvoboja. Nakon ubačaja s lijeve strane Norvežanina Riisea, bivšeg braniča Liverpoola, lopta se od Martina Škrtela odbila u gol domaćina. Bio je to već peti pogodak ove sezone do kojeg je Fulham stigao nakon autogola suparničke momčadi.

Liverpool je u prvom poluvremenu odigrao još kako-tako, stvorio je neke šanse, ali u nastavku je Fulham bio opasniji i mogao je izboriti i uvjerljiviju pobjedu.

Sada se Fulham izjednačio po broju osvojenih bodova s Liverpoolom, obje momčadi imaju po 49 bodova.

Nikica Jelavić odigrao je svih 90 minuta za Everton, koji je u gostima kod Stokea odigrao 1-1. Gosti su poveli u 45. minuti kada je Peter Crouch bio autor autogola. Zanimljivo, bio je to 1000. pogodak ove sezone u Premiershipu. Bod domaćinima osigurao je Jerome u 69. minuti.