03.05.2012. / 11:09

Serie A: Buffonova nespretna intervencija

Udinese je minimalnom 1-0 pobjedom kod otpisane Cesene jedini nastavio lov za Napolijem u borbi za treće mjesto, posljednje koje dogodine vodi u Ligu prvaka

Gianluigi Buffon (Reuters)Gianluigi Buffon (Reuters)Juventus je kiksom protiv davljenika Leccea (1-1) vratio Milan u igru za naslov prvaka Italije.

Nogometaši torinskog kluba imali su sve, vodstvo od osme minute, te igrača više od 55. minute utakmice. No, sve to nije bilo dovoljno da mirno privedu susret kraju, već su dozvolili, točnije Buffon, da pet minuta prije kraja Luis Muriel zabije za konačnih 1-1, i to iz jednog jedinog "udarca" prema vratima. Buffon je želio primiriti jednu vraćenu loptu u svoj šesnaesterac, ali mu se ona odbila prejako, te mu ju je Muriel "iščeprkao" i zabio u praznu mrežu za 1-1.

Kiks Juventusa iskoristio je Milan koji je s 2-0 slavio na San Siru protiv Atalante pogocima Muntarija iz devete, odnosno Robinha iz druge minute sudačke nadoknade.

Milan je pobjedom došao na svega bod od Juventusa dva kola prije kraja prvenstva. Juventus u posljednja dva kola gostuje kod Cagliarija, te u dočekuje Atalantu, dok Milan naprije u ulozi gosta igra protiv Intera, a zatim dočekuje Novaru u posljednjem prvenstvenom kolu.

Od ostalih rezultata izdvojimo prvi poraz Intera pod Andreom Strammacionijem. Bolja je s 3-1 kao domaćin bila Parma, iako je na poluvremenu milanska momčad imala prednost od 1-0. Međutim, omaleni Sebastian Giovinco je s jednim pogotkom i dvije asistencije donio Parmi petu uzastopnu pobjedu u Seriji A.

Udinese je minimalnom 1-0 pobjedom kod otpisane Cesene jedini nastavio lov za Napolijem u borbi za treće mjesto, posljednje koje dogodine vodi u Ligu prvaka. Novara je pak remijem protiv Fiorentine postala drugi drugoligaš nakon već prije otpisane Cesene.