03.05.2012. / 11:19

Primera: Real Madrid prvak

Nogometaši Real Madrida (Reuters)Nogometaši Real Madrida (Reuters)Real Madrid osvojio je 32. naslov prvaka Španjolske u klupskoj povijesti, čime je i dalje najuspješniji klup u povijesti Primere.

Nogometaši Real Madrida na najbolji su mogući način potvrdili naslov prvaka Španjolske, pobjedom na drugom najneugodijem gostovanju sezone, San Mamesu, protiv finaliste Europa lige - Athletic Bilbaa. Igrači trenera Josea Mourinha slavili su s 3-0 čime su prekinuli dominaciju Barcelone u Primeri.

Real je mogao povesti nakon svega 12 minuta igre kada je zbog igranja rukom Javija Martineza u svom kaznenom prostoru dosuđen jedanaesterac za goste. Cristiano Ronaldo je ipak malo previše želio napraviti šou od udarca s bijele točke, pa je u pokušaju slavne "Panenke" promašio, odnosno Iraizoz mu je udarac obranio nogom.

No, nije se dugo nakon toga trebalo čekati da Real povede. Dogodilo se to nakon svega četiri minute od promašenog jedanaesterca kada je prekrasnim pogotkom Gonzalo Higuain doveo Real u vodstvo. Na 2-0 je četiri minute nakon toga povisio Mesut Özil, kojeg je Ronaldo savršenom dijagonalnom loptom poslužio na drugoj vratnici. Gol je postignut nakon školsko odrađene kontre u tri poteza.

Konačnih 3-0 postavio je, ipak, Cristiano Ronaldo u 50. minuti, poslije vrlo dobrog ubacivanja iz kornera Xabija Alonsa, i očajne obrane Bilbaa. Rezultat se do kraja susreta više nije mijenjao, iako je Ronaldo imao još dvije, tri dobre prilike da sustigne Messija po broju pogodaka. Argentinac mu nakon hat-tricka Malagi sada bježi za dva gola u poretku najboljih strijelaca Primere (46-44).

Joseu Mourinhu je ovo sedmi naslov, ostvaren s četiri različita kluba, u četiri različite države odnosno lige (Porto 2, Chelsea 2, Inter 2, Real Madrid 1).

Barcelona je po 23. put u klupskoj povijesti okončala prvenstvo na drugome mjestu, čime prednjači na ljestivici osvojenih drugih mjesta. Iza Barcelone je novi prvak s 20 drugih mjesta na kraju sezone.