06.05.2012. / 16:57

City još samo QPR dijeli od naslova

ArhivaArhivaU 37. kolu engleskog nogometnog prvenstva Manchester City napravio je možda i konačni korak prema osvajanju naslova prvaka pobijedivši u gostima Newcastle s 2-0...

U utakmici s vrlo malo pravih prilika za gol, Manchester City iskoristio je dva trenutka inspiracije Bjelokošćanina Yaye Tourea koji je najprije, nakon duplog pasa sa Sergijom Agüerom, neobranjivo pogodio donji lijevi kut vratara Tima Krula s nekih 22, 23 metra, a zatim u posljednjoj minuti utakmice, nakon krasnog proigravanja Clichyja, pogodio s nekoliko metara pored još jednom nemoćnog Krula. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

Manchester City imao je na svojoj strani posjed lopte (57-43), broj udaraca prema suparničkim vratima (16-6) i broj kornera (6-2), te je sasvim zasluženo stigao do velike pobjede kojom je stavio United u situaciju da mora pobjediti Swansea u kasnijem nedjeljnom susretu, kako bi ostao bodovno izjednačen i u posljednjem kolu.

Mogla bi i samo pobjeda Cityja u 38. kolu protiv QPR-a, na Etihadu, biti dovoljna za naslov, s obzirom da trenutno, s utakmicom više, ima 10 golova bolju razliku od Uniteda.