07.05.2012. / 10:59

Hrvati skromni u zadnjem kolu pred doigravanje

Velimir Perasović
Foto: Igor ŠobanVelimir Perasović Foto: Igor ŠobanPosljednje kolo španjolske košarkaške lige donijelo je težak gostujući poraz Bilbao Basketa kojeg je na svom parketu s okruglih 30 koševa razlike pobijedila Caja Laboral.

Marko Banić je igrao 27 minuta za Bilbao Basket koji je kod Caje Laboral izgubio 100-70, a hrvatski je košarkašk ubacio 7 koševa uz po dva skoka i asistencije. Prvo ime domaćih bio je Lampe s 20 poena.

Više je uspjeha imao Mario Stojić čiji je Alicante slavio protiv Fuenlabrade 66-55 pred vlastitim navijačima. Stojić je za pobjednički sastav igrao 29 minuta te ubilježio 11 koševa i 3 skoka.

Unicaja je i prije zadnje runde znala da nema mogućnosti uloviti doigravanje, ali je unatoč tome u zadnjoj utakmici svojim navijačima priuštila pobjedu nad Cajasolom 76-59. U trijumf Andalužana Luka Žorić je utkao 9 koševa, 4 skoka i dodavanje za 24 minute provedene na parketu, dok je Hrvoje Perić igrao svega 7 minuta te pripomogao Unicaji s 4 koša, 5 skokova i također jednom asistencijom.

Dodajmo i da je Valencija trenera Velimira Perasovića pobjedom nad Valladolidom 76-59 izborila 4. mjesto i prednost domaćeg terena u doigravanju.

Blusens - Zaragoza 89-84, nakon produžetka

Redoslijed: 1. Barcelona 29-5, 2. Real Madrid 26-8, 3. Caja Laboral 23-11, 4. Valencia 20-14, 5. Lagun Aro 19-15, 6. Bilbao Basket 19-15, 7. Cajasol 18-16, 8. Alicante 18-16,...17. Estudiantes 11-23, 18. Valladolid 8-26.