07.05.2012. / 15:31

Serie A: Inter sredio Milan, Juventus novi prvak

Juventus je golovima Mirka Vučinića iz šeste i Marca Borriella iz 74. minute slavio protiv Cagliarija, ne dozvolivši mu pritom nijedan udarac u okvir vrata

Igrači Juventusa (Reuters)Igrači Juventusa (Reuters)Nogometaši Juventusa stigli su do 28. naslova pobjednika talijanske Serije A i prvog od 2003. godine, svega jedno kolo prije kraja prvenstva.

Osim što je s 2-0 riješio u "gostima" (utakmica se igrala na neutralnom terenu u Trstu) Cagliari, Juve je veliku pomoć imao i u nogometašima Intera koji su u gradskom derbiju s 4-2 bili bolji od Milana.

Juventus je golovima Mirka Vučinića iz šeste i Marca Borriella iz 74. minute slavio protiv Cagliarija, ne dozvolivši mu pritom nijedan udarac u okvir vrata. Odmah su po završetku susreta saznali nogometaši Juventusa da je Milan poražen od Intera, te je navijačko ludilo moglo krenuti. Sve pristalice torinskog kluba uletjele su na travnjak poslije posljednjeg sučeva zvižduka i počeli slaviti naslov zajedno s igračima.

Inter je u Milanu u jednoj vrlo zanimljivoj utakmici s 4-2 nadigrao mrskog gradskog rivala i izbacio ga iz utrke za naslov. Utakmicu su prije svega obilježili Argentinac Diego Milito na strani Intera i Šveđanin Zlatan Ibrahimović na strani Milana.

Najprije je u 14. minuti Milito zabio za vodstvo crno-plavih s neposredne udaljenosti, nakon što mu je loptu kao na pladnju servirao Walter Samuel. Na 1-1 je u pretposljednjoj minuti prvog dijela, s bijele točke, izjednačio Šveđanin Ibrahimović, koji je prije i nakon jedanaesterca imao jednu, malo je reći, zanimljivu raspravu s vratarom Intera - Julijem Cesarom. Recimo i da je to 13. uzastopni zabijeni penal Ibrahimovića u Seriji A.

U prvoj minuti nastavka Ibrahimović je doveo Milan u vodstvo i vratio nadu u borbu za naslov do posljednjem trenutka, ali je istu ugasio Ignazio Abate koji je pet minuta kasnije objema rukama srušio Milita u svom šesnaestercu, te dao priliku Argentincu da izjednači. Ovaj to nije propustio i stvari su ponovno bile na početku.

Rezultat 2-2 stajao je na semaforu sve do 79. minute kada je Nesta nehotice u svom šesnaestercu igra rukom, a sudac nije imao izbora nego ponovno pokazati na bijelu točku. Ponovno precizan bio je Argentinac Milito.

Konačnih 4-2 postavio je prekrasnim pogotkom Maicon, koji je iskosa (desna strana napada) s nekih 18 metara pogodio suprotne rašlje udarcem punom nogom.

Ovakvim raspletom Juventus je pobjegao Milanu na nedostižna četiri boda, kolo prije kraja prvenstvene utrke.

Serie A, 37. kolo:

Cagliari - Juventus 0-2 (Vučinić 6, Borriello 74)

Inter - Milan 4-2 (Milito 14n 52-11m, 79-11m, Maicon 87 / Ibrahimović 44-11m, 46)

1. Juventus 37 22 15 0 65-19 +46 81
2. Milan 37 23 8 6 72-32 +40 77
3. Udinese 37 17 10 10 50-35 +15 61
4. Lazio 37 17 8 12 53-46 +7 59
5. Napoli 37 15 13 9 64-45 +19 58
6. Inter 37 17 7 13 57-52 +5 58
7. Roma 37 15 8 14 57-52 +5 53
8. Parma 37 14 11 12 53-53 0 53