14.05.2012. / 17:01

Le Championnat: Montpellier bod od prvog naslova

Prijeti mu još samo PSG, koji je u nedjelju na Parku prinčeva pobijedio Rennes 3-0

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaPobijedili su nogometaši Montpelliera na svom Mossonu Lille 1-0 u dvoboju pretposljednjega, 37. kola Le Championnata. Zabili su gol u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

U jeku napada gostujuće momčadi, aktualnih prvaka čijoj je ambiciji za obranu naslova igrala samo pobjeda u Montpellieru, najbolji napadač lige Olivier Giroud dobrim se kretanjem na centru izmaknuo zaleđu, sam krenuvši na gol gostujućeg vratara Landreaua. Iako ga je gostujući nogometaš Chedjou sustigao, Giroud ga je inteligentno zaobišao pred gol-aut-linijom te vratio povratnu loptu na rezervista Ait-Fanu, koji je proslijedio loptu u praznu mrežu. Giroudova je asistenija bila potez velemajstora i potez vrijedan naslova prvaka, prvog u Montpellierovoj povijesti.

Sastav Renea Girarda sada još u posljednjem kolu mora izvući bod na gostovanju kod Auxerrea, koji je u nedjelju i definitivno ispao iz lige nakon 31 godine neprestanog boravka u elitnom društvu, da bi osigurao naslov.

Prijeti mu još samo PSG, koji je u nedjelju na Parku prinčeva pobijedio Rennes 3-0. Svoj je prvi hat-trick u Le Championnatu zabio Brazilac Nene, koji je 18 od 21 ovosezonskoga postignutog gola zabio na domaćem travnjaku.

Parižani u posljednjem kolu čekaju eventualni Montpellierov kiks na gostovanju kod Lorienta.

Le Championnat, 37. kolo:

PSG - Rennes 3-0 (Nene 47, 58, 65)

Dijon - Toulouse 1-1 (Meite 28 / Soukouna 44)

Nice - Evian 1-1 (Pejčinović 34 / Pejčinović 13-ag)

Nancy - St. Etienne 3-2 (Moukandjo 6, 21, Mollo 44 / Aubameyang 39, Batlles 70)

Bordeaux - Lorient 1-0 (Gouffran 90+1)

Montpellier - Lille 1-0 (AitFana 90+4)

Marseille - Auxerre 3-0 (Fanni 33, Azpilicueta 54, Gignac 89)

Brest - Valenciennes 1-0 (Grougi 40)

Caen - Sochaux 1-3 (Nivet 58 / Privat 26, Poujol 38, Doubai 90+3)

Ajaccio - Lyon 1-1 (Eduardo 59 / Gomis 54)

Njemačkoj kazna zbog neonacističke zastave

UEFA je kaznila Njemački nogometni savez s 25.000 eura jer su njemački navijači na utakmici EURA protiv Danske istakli neonacističku zastavu. Istraga… Više