24.05.2012. / 13:10

VN Monaka: Alonsu prvi slobodni trening

Fernando Alonso (Reuters)Fernando Alonso (Reuters)Fernando Alonso u Ferrariju bio je najbrži vozač prvoga slobodnog treninga za Veliku nagradu Monaka u Formuli 1. Uličnu je stazu Monte Carlom u najbržem krugu prošao u vremenu 1:16.265.

Drugi najbrži poslije njega bio je Francuz Romain Grosjean u Lotusu, a treći Sauberov Meksikanac Sergio Perez.

Zanimljivo da je najbrži Nijemac u četvrtak prijepodne, svjetski prvak u Red Bullu Sebastian Vettel, zauzeo tek deveto mjesto.

Prvi je trening prekinut sedam minuta prije isteka predviđenog vremena nakon što je Caterhamovu finskom pilotu Heikkiju Kovalainenu otkazao motor taman na izlazu iz dobropoznatog tunela. Iz sigurnosnih su razloga organizatori odlučili prekinuti jurnjavu.

9. Sebastian Vettel, Red Bull Racing-Renault, 0.957, 14
10. Nico Rosberg, Mercedes, 0.996, 18...

Hamiltonu VN Kanade

Britanski vozač Lewis Hamilton u McLarenu pobjednik je Velike nagrade Kanade, sedme utrke SP-a Formule 1 održane u Montrealu. Hamilton je sedmi… Više