25.05.2012. / 17:10

Guardiniju 18. etapa, Rodriguez i dalje u vodstvu

Andrea Guardini (Wikipedia)Andrea Guardini (Wikipedia)Talijanski biciklist Andrea Guardini, član momčadi Farnese Vini, pobjednik je 18. etape utrke Giro d'Italia koja se u duljini od 139 kilometara vozila od San Vito di Cadorea do Vedelaga.

Guardini, koji je završio posljednji na prethodnoj etapi, odvezao je ovu dionicu bez greške i na kraju je pobijedio favoriziranog Britanca Marka Cavendisha koji nije mogao pratiti njegov ritam na kraju uglavnom ravne etape.

Guardini je ciljem prošao u vremenu 3h00:52. Iza prvog pratitelja Cavendisha poredali su se još jedan Talijan Roberto Ferrari, Južnoafrikanac Robert Hunter i Argentinac Sebastian Lucas Haedo.

Vodeći u ukupnom poretku Španjolac Joaquin Oliver Rodriguez ciljem je prošao kao 65., ali u vremenu pobjednika, pa je tako zadržao 30 sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Kanađanina Rydera Hesjedala.

U petak je na rasporedu planinska etapa duga 198 kilometara koja broji pet uspona od Trevisa do Val di Fiemmea.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više