28.05.2012. / 10:29

Pobjeda za Kanađanina Hesjedala

Prije kronometra po Milanu, posljednje 21. etape utrke, prednost Rodrigueza je bila 31 sekundu, ali se mogao očekivati napad Hesjedala na taj zaostatak

Ryder Hesjedal (Wikipedia)Ryder Hesjedal (Wikipedia)Ryder Hesjedal, 31-godišnji kanadski biciklist, pobjednik je ovogodišnje Utrke po Italiji (Giro d'Italije). Posljednjeg je dana Hesjedal u konačnom redoslijedu prestigao Španjolca Rodrigueza.

Prije kronometra po Milanu, posljednje 21. etape utrke, prednost Rodrigueza je bila 31 sekundu, ali se mogao očekivati napad Hesjedala na taj zaostatak. Kanađanina nije omelo niti to što su organizatori donekle smanjili rutu, pa tako i njegovu mogućnost za skok na prvo mjesto. Napravio je tijekom 30 kilometara vožnje Hesjedal 47 sekundi prednosti u odnosu na Rodrigueza i tako na kraju odjenuo ružičastu majicu namijenjenu pobjedniku. U konačnici njegova je prednost u redoslijedu izražena sa 16 sekundi.

Za Hesjedala je to prva velika pobjeda u karijeri, a Kanađanin je, inače, zasebno na kronometru zauzeo šesto mjesto.

Najbrži je bio Talijan Marco Pinotti s vremenom od 33 minute i šest sekundi. Za više od pola minute je iza sebe ostavio svu konkurenciju: drugi je bio Britanac Thomas, treći Novozelanđanin Sergent, a četvrti Danac Rasmussen. Peti je na kronometru bio Belgijanac De Gendt koji je na kraju osvojio treće mjesto na ovogodišnjem Giru.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više